Publicitate

SOCIETATEA DE ADMINISTRARE SI MANAGEMENT SA

CUI: 14729701 J2002000282392 SA Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 14729701
Cod înmatriculare J2002000282392
EUID ROONRC.J2002000282392
Data înmatriculării 2002-07-03
Formă juridică SA
Stare Funcțiune
Ani de activitate 24 ani

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, Str. REPUBLICII, 9

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Sector: 0
Stradă: Str. REPUBLICII
Număr: 9

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 1.938.994 RON 984.721 RON 940.020 RON 954.273 RON 19.623.412 RON 7.994.310 RON 11.629.102 RON 18.883.247 RON 740.165 RON 0 RON 22.687 RON 0 RON 0 RON 3
2024 0 RON 1.215.149 RON 402.252 RON 778.321 RON 812.897 RON 19.866.301 RON 7.931.248 RON 11.935.053 RON 18.574.612 RON 1.291.689 RON 0 RON 173.154 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 2.169.087 RON 626.837 RON 1.378.376 RON 1.542.250 RON 20.974.685 RON 9.410.384 RON 11.564.301 RON 19.776.913 RON 1.197.772 RON 0 RON 103.352 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (3)

TUDORAN CĂTĂLINA PAULA
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului
EPURE VASILE
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului
ISAC TATIANA
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
1,38 M RON
Total Active 2025
20,97 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 1,94 M RON 1,22 M RON 2,17 M RON
Cheltuieli totale 984,7 K RON 402,3 K RON 626,8 K RON
Rezultat net 940,0 K RON 778,3 K RON 1,38 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,65 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,65 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,89 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 17,51 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,41 M RON (44.9%)
Active circulante11,56 M RON (55.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe103,4 K RON
Numerar1,06 M RON
Alte active circulante10,40 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
6,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 740,2 K RON 19,62 M RON 3,8%
2024 1,29 M RON 19,87 M RON 6,5%
2025 1,20 M RON 20,97 M RON 5,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 940,0 K RON 778,3 K RON 1,38 M RON ▲ 77,1%
Total active 19,62 M RON 19,87 M RON 20,97 M RON ▲ 5,6%
Capitaluri proprii 18,88 M RON 18,57 M RON 19,78 M RON ▲ 6,5%
Datorii totale 740,2 K RON 1,29 M RON 1,20 M RON ▼ 7,3%
Lichiditate curentă 15,71 9,24 9,65 ▲ 4,5%
Marjă netă (%)
Scor bonitate 67 60 75 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,38 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (9.65), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate