Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
V.N.AGRO VALMAR 2002 SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, SPIRU HARET, 241, 117710
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.120.982 RON | 4.141.598 RON | 4.037.434 RON | 88.685 RON | 104.164 RON | 1.813.207 RON | 213.483 RON | 1.599.724 RON | 389.814 RON | 1.423.393 RON | 1.326.304 RON | 250.355 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 4.304.309 RON | 4.257.594 RON | 3.990.521 RON | 232.663 RON | 267.073 RON | 2.098.721 RON | 277.744 RON | 1.820.977 RON | 622.477 RON | 1.477.363 RON | 1.433.788 RON | 340.298 RON | 0 RON | 1.119 RON | 5 |
| 2021 | 6.359.940 RON | 6.362.520 RON | 5.964.163 RON | 342.135 RON | 398.357 RON | 3.273.239 RON | 566.300 RON | 2.706.939 RON | 964.612 RON | 2.308.627 RON | 2.192.934 RON | 510.963 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2022 | 10.230.824 RON | 10.249.604 RON | 9.298.490 RON | 808.894 RON | 951.114 RON | 4.356.514 RON | 238.776 RON | 4.117.738 RON | 1.773.506 RON | 2.592.174 RON | 3.260.450 RON | 838.225 RON | 0 RON | 9.166 RON | 5 |
| 2023 | 8.425.807 RON | 8.667.032 RON | 7.918.176 RON | 646.693 RON | 748.856 RON | 4.864.551 RON | 52.726 RON | 4.811.825 RON | 2.420.199 RON | 2.452.755 RON | 3.366.027 RON | 1.277.564 RON | 0 RON | 8.403 RON | 5 |
| 2024 | 8.496.441 RON | 8.479.718 RON | 7.681.965 RON | 686.035 RON | 797.753 RON | 5.464.781 RON | 43.762 RON | 5.421.019 RON | 3.106.234 RON | 2.365.745 RON | 3.992.825 RON | 1.323.738 RON | 0 RON | 7.198 RON | 7 |
| 2025 | 11.773.121 RON | 11.737.950 RON | 10.346.597 RON | 1.175.389 RON | 1.391.353 RON | 7.512.304 RON | 280.597 RON | 7.231.707 RON | 4.281.623 RON | 3.237.957 RON | 5.329.615 RON | 1.798.217 RON | 0 RON | 7.276 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală
Top format din 34 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,12 M RON | 4,30 M RON | 6,36 M RON | 10,23 M RON | 8,43 M RON | 8,50 M RON | 11,77 M RON |
| Venituri totale | 4,14 M RON | 4,26 M RON | 6,36 M RON | 10,25 M RON | 8,67 M RON | 8,48 M RON | 11,74 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,04 M RON | 3,99 M RON | 5,96 M RON | 9,30 M RON | 7,92 M RON | 7,68 M RON | 10,35 M RON |
| Rezultat net | 88,7 K RON | 232,7 K RON | 342,1 K RON | 808,9 K RON | 646,7 K RON | 686,0 K RON | 1,18 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,45 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,23 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,59 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,32 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,21 |
| Durata stocaj (zile) | 165 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,55 |
| Durata încasare (zile) | 56 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,42 M RON | 1,81 M RON | 78,5% |
| 2020 | 1,48 M RON | 2,10 M RON | 70,4% |
| 2021 | 2,31 M RON | 3,27 M RON | 70,5% |
| 2022 | 2,59 M RON | 4,36 M RON | 59,5% |
| 2023 | 2,45 M RON | 4,86 M RON | 50,4% |
| 2024 | 2,37 M RON | 5,46 M RON | 43,3% |
| 2025 | 3,24 M RON | 7,51 M RON | 43,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,12 M RON | 4,30 M RON | 6,36 M RON | 10,23 M RON | 8,43 M RON | 8,50 M RON | 11,77 M RON | ▲ 38,6% |
| Rezultat net | 88,7 K RON | 232,7 K RON | 342,1 K RON | 808,9 K RON | 646,7 K RON | 686,0 K RON | 1,18 M RON | ▲ 71,3% |
| Total active | 1,81 M RON | 2,10 M RON | 3,27 M RON | 4,36 M RON | 4,86 M RON | 5,46 M RON | 7,51 M RON | ▲ 37,5% |
| Capitaluri proprii | 389,8 K RON | 622,5 K RON | 964,6 K RON | 1,77 M RON | 2,42 M RON | 3,11 M RON | 4,28 M RON | ▲ 37,8% |
| Datorii totale | 1,42 M RON | 1,48 M RON | 2,31 M RON | 2,59 M RON | 2,45 M RON | 2,37 M RON | 3,24 M RON | ▲ 36,9% |
| Lichiditate curentă | 1,12 | 1,23 | 1,17 | 1,59 | 1,96 | 2,29 | 2,23 | ▼ 2,5% |
| Marjă netă (%) | 2,15 | 5,41 | 5,38 | 7,91 | 7,68 | 8,07 | 9,98 | ▲ 23,7% |
| Scor bonitate | 57 | 75 | 70 | 85 | 72 | 90 | 90 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,18 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.23), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 12,45 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.