Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CARGO ROMENA TOUR SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Str. TUDOR VLADIMIRESCU, 8, 8765
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.948.153 RON | 5.124.017 RON | 3.199.836 RON | 1.914.181 RON | 1.924.181 RON | 3.182.018 RON | 493.570 RON | 2.688.448 RON | 2.609.419 RON | 572.599 RON | 113.675 RON | 2.271.476 RON | 0 RON | 0 RON | 33 |
| 2020 | 3.379.537 RON | 3.463.818 RON | 2.963.045 RON | 495.773 RON | 500.773 RON | 3.712.326 RON | 636.170 RON | 3.076.156 RON | 2.648.822 RON | 1.063.504 RON | 85.326 RON | 2.837.158 RON | 0 RON | 0 RON | 29 |
| 2021 | 5.407.371 RON | 6.136.485 RON | 4.395.338 RON | 1.708.402 RON | 1.741.147 RON | 5.571.503 RON | 1.186.617 RON | 4.384.886 RON | 4.383.224 RON | 1.188.279 RON | 118.239 RON | 3.763.024 RON | 0 RON | 0 RON | 31 |
| 2022 | 8.398.756 RON | 8.435.048 RON | 6.547.742 RON | 1.852.131 RON | 1.887.306 RON | 6.429.230 RON | 1.324.069 RON | 5.105.161 RON | 5.382.724 RON | 1.056.390 RON | 197.696 RON | 3.420.260 RON | 0 RON | 9.884 RON | 35 |
| 2023 | 8.137.850 RON | 8.171.829 RON | 7.740.473 RON | 328.617 RON | 431.356 RON | 5.797.244 RON | 1.632.732 RON | 4.164.512 RON | 4.344.979 RON | 1.452.265 RON | 143.656 RON | 3.840.936 RON | 0 RON | 0 RON | 39 |
| 2024 | 7.134.679 RON | 7.160.497 RON | 7.087.772 RON | 27.758 RON | 72.725 RON | 5.930.207 RON | 1.833.782 RON | 4.096.425 RON | 3.847.737 RON | 2.082.470 RON | 194.883 RON | 3.648.204 RON | 0 RON | 0 RON | 40 |
| 2025 | 7.141.109 RON | 7.150.506 RON | 6.919.942 RON | 174.403 RON | 230.564 RON | 5.473.411 RON | 1.701.686 RON | 3.771.725 RON | 3.549.972 RON | 1.923.439 RON | 197.331 RON | 3.318.330 RON | 0 RON | 0 RON | 39 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Top format din 454 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,95 M RON | 3,38 M RON | 5,41 M RON | 8,40 M RON | 8,14 M RON | 7,13 M RON | 7,14 M RON |
| Venituri totale | 5,12 M RON | 3,46 M RON | 6,14 M RON | 8,44 M RON | 8,17 M RON | 7,16 M RON | 7,15 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,20 M RON | 2,96 M RON | 4,40 M RON | 6,55 M RON | 7,74 M RON | 7,09 M RON | 6,92 M RON |
| Rezultat net | 1,91 M RON | 495,8 K RON | 1,71 M RON | 1,85 M RON | 328,6 K RON | 27,8 K RON | 174,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,77 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,13 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,85 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 36,19 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,15 |
| Durata încasare (zile) | 170 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 572,6 K RON | 3,18 M RON | 18,0% |
| 2020 | 1,06 M RON | 3,71 M RON | 28,7% |
| 2021 | 1,19 M RON | 5,57 M RON | 21,3% |
| 2022 | 1,06 M RON | 6,43 M RON | 16,4% |
| 2023 | 1,45 M RON | 5,80 M RON | 25,1% |
| 2024 | 2,08 M RON | 5,93 M RON | 35,1% |
| 2025 | 1,92 M RON | 5,47 M RON | 35,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,95 M RON | 3,38 M RON | 5,41 M RON | 8,40 M RON | 8,14 M RON | 7,13 M RON | 7,14 M RON | ▲ 0,1% |
| Rezultat net | 1,91 M RON | 495,8 K RON | 1,71 M RON | 1,85 M RON | 328,6 K RON | 27,8 K RON | 174,4 K RON | ▲ 528,3% |
| Total active | 3,18 M RON | 3,71 M RON | 5,57 M RON | 6,43 M RON | 5,80 M RON | 5,93 M RON | 5,47 M RON | ▼ 7,7% |
| Capitaluri proprii | 2,61 M RON | 2,65 M RON | 4,38 M RON | 5,38 M RON | 4,34 M RON | 3,85 M RON | 3,55 M RON | ▼ 7,7% |
| Datorii totale | 572,6 K RON | 1,06 M RON | 1,19 M RON | 1,06 M RON | 1,45 M RON | 2,08 M RON | 1,92 M RON | ▼ 7,6% |
| Lichiditate curentă | 4,70 | 2,89 | 3,69 | 4,83 | 2,87 | 1,97 | 1,96 | ▼ 0,3% |
| Marjă netă (%) | 38,68 | 14,67 | 31,59 | 22,05 | 4,04 | 0,39 | 2,44 | ▲ 525,6% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 100 | 70 | 65 | 72 | ▲ 10,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (174,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,77 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.