Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INTER UNO SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, B-dul TUDOR VLADIMIRESCU, 71A
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 53.686.335 RON | 56.813.959 RON | 55.953.659 RON | 728.050 RON | 860.300 RON | 12.875.544 RON | 2.163.314 RON | 10.712.230 RON | 1.656.714 RON | 11.218.830 RON | 6.729.492 RON | 3.827.150 RON | 0 RON | 0 RON | 48 |
| 2020 | 54.936.135 RON | 55.091.367 RON | 53.855.052 RON | 1.048.248 RON | 1.236.315 RON | 12.724.550 RON | 2.684.340 RON | 10.040.210 RON | 2.704.962 RON | 10.019.588 RON | 6.048.078 RON | 3.552.843 RON | 0 RON | 0 RON | 65 |
| 2021 | 52.828.350 RON | 52.892.140 RON | 52.222.673 RON | 574.988 RON | 669.467 RON | 14.154.208 RON | 2.834.722 RON | 11.319.486 RON | 2.769.447 RON | 11.384.761 RON | 6.921.892 RON | 3.734.584 RON | 0 RON | 0 RON | 65 |
| 2022 | 55.536.493 RON | 55.622.016 RON | 54.715.481 RON | 758.037 RON | 906.535 RON | 15.278.537 RON | 3.186.490 RON | 12.092.047 RON | 1.280.989 RON | 13.997.548 RON | 6.378.097 RON | 5.095.026 RON | 0 RON | 0 RON | 66 |
| 2023 | 79.060.442 RON | 79.107.475 RON | 77.010.894 RON | 1.794.193 RON | 2.096.581 RON | 16.777.278 RON | 2.690.223 RON | 14.087.055 RON | 2.611.216 RON | 14.166.062 RON | 5.478.896 RON | 7.782.069 RON | 0 RON | 0 RON | 71 |
| 2024 | 96.731.760 RON | 96.856.423 RON | 93.661.923 RON | 2.713.632 RON | 3.194.500 RON | 23.668.825 RON | 4.402.063 RON | 19.266.762 RON | 3.574.216 RON | 20.094.609 RON | 8.525.917 RON | 10.072.440 RON | 0 RON | 0 RON | 93 |
| 2025 | 133.287.028 RON | 133.515.403 RON | 130.219.748 RON | 2.777.269 RON | 3.295.655 RON | 29.733.889 RON | 4.711.907 RON | 25.021.982 RON | 3.637.853 RON | 26.096.036 RON | 10.922.396 RON | 13.740.523 RON | 0 RON | 0 RON | 110 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (40)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 66 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 87.8% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,69 M RON | 54,94 M RON | 52,83 M RON | 55,54 M RON | 79,06 M RON | 96,73 M RON | 133,29 M RON |
| Venituri totale | 56,81 M RON | 55,09 M RON | 52,89 M RON | 55,62 M RON | 79,11 M RON | 96,86 M RON | 133,52 M RON |
| Cheltuieli totale | 55,95 M RON | 53,86 M RON | 52,22 M RON | 54,72 M RON | 77,01 M RON | 93,66 M RON | 130,22 M RON |
| Rezultat net | 728,1 K RON | 1,05 M RON | 575,0 K RON | 758,0 K RON | 1,79 M RON | 2,71 M RON | 2,78 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 124,96 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,96 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,54 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,20 |
| Durata stocaj (zile) | 30 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,70 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,22 M RON | 12,88 M RON | 87,1% |
| 2020 | 10,02 M RON | 12,72 M RON | 78,7% |
| 2021 | 11,38 M RON | 14,15 M RON | 80,4% |
| 2022 | 14,00 M RON | 15,28 M RON | 91,6% |
| 2023 | 14,17 M RON | 16,78 M RON | 84,4% |
| 2024 | 20,09 M RON | 23,67 M RON | 84,9% |
| 2025 | 26,10 M RON | 29,73 M RON | 87,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 53,69 M RON | 54,94 M RON | 52,83 M RON | 55,54 M RON | 79,06 M RON | 96,73 M RON | 133,29 M RON | ▲ 37,8% |
| Rezultat net | 728,1 K RON | 1,05 M RON | 575,0 K RON | 758,0 K RON | 1,79 M RON | 2,71 M RON | 2,78 M RON | ▲ 2,3% |
| Total active | 12,88 M RON | 12,72 M RON | 14,15 M RON | 15,28 M RON | 16,78 M RON | 23,67 M RON | 29,73 M RON | ▲ 25,6% |
| Capitaluri proprii | 1,66 M RON | 2,70 M RON | 2,77 M RON | 1,28 M RON | 2,61 M RON | 3,57 M RON | 3,64 M RON | ▲ 1,8% |
| Datorii totale | 11,22 M RON | 10,02 M RON | 11,38 M RON | 14,00 M RON | 14,17 M RON | 20,09 M RON | 26,10 M RON | ▲ 29,9% |
| Lichiditate curentă | 0,95 | 1,00 | 0,99 | 0,86 | 0,99 | 0,96 | 0,96 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 1,36 | 1,91 | 1,09 | 1,36 | 2,27 | 2,81 | 2,08 | ▼ 26,0% |
| Scor bonitate | 50 | 65 | 43 | 51 | 63 | 58 | 63 | ▲ 8,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,78 M RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 87.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.