Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONTABILITATE SI SERVICII PENTRU AFACERI C.S.A. SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. Cpt. Av. Alexandru Şerbănescu, 53, 22H, 2, 30, 0, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 24.994 RON | 24.994 RON | 10.116 RON | 14.128 RON | 14.878 RON | 39.803 RON | 2.524 RON | 37.279 RON | 39.139 RON | 2.472 RON | 1.346 RON | 2.025 RON | 440 RON | 2.248 RON | 0 |
| 2020 | 23.667 RON | 24.028 RON | 15.685 RON | 7.664 RON | 8.343 RON | 33.080 RON | 5.233 RON | 27.847 RON | 32.675 RON | 2.160 RON | 1.380 RON | 3.325 RON | 411 RON | 2.166 RON | 0 |
| 2021 | 59.827 RON | 59.827 RON | 15.396 RON | 42.780 RON | 44.431 RON | 72.947 RON | 2.033 RON | 70.914 RON | 70.119 RON | 4.916 RON | 1.380 RON | 9.459 RON | 0 RON | 2.088 RON | 0 |
| 2022 | 116.778 RON | 116.778 RON | 12.138 RON | 101.207 RON | 104.640 RON | 129.045 RON | 1.154 RON | 127.891 RON | 120.882 RON | 8.207 RON | 1.379 RON | 78.206 RON | 0 RON | 44 RON | 0 |
| 2023 | 69.608 RON | 69.608 RON | 16.207 RON | 45.028 RON | 53.401 RON | 71.091 RON | 7.052 RON | 64.039 RON | 64.703 RON | 6.837 RON | 1.380 RON | 45.648 RON | 0 RON | 449 RON | 0 |
| 2024 | 76.438 RON | 76.438 RON | 22.378 RON | 45.428 RON | 54.060 RON | 67.169 RON | 1.343 RON | 65.826 RON | 65.103 RON | 3.309 RON | 0 RON | 20.109 RON | 0 RON | 1.243 RON | 0 |
| 2025 | 99.974 RON | 99.974 RON | 11.450 RON | 74.902 RON | 88.524 RON | 97.621 RON | 91 RON | 97.530 RON | 94.577 RON | 3.412 RON | 0 RON | 55.930 RON | 0 RON | 368 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 3,780 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,0 K RON | 23,7 K RON | 59,8 K RON | 116,8 K RON | 69,6 K RON | 76,4 K RON | 100,0 K RON |
| Venituri totale | 25,0 K RON | 24,0 K RON | 59,8 K RON | 116,8 K RON | 69,6 K RON | 76,4 K RON | 100,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,1 K RON | 15,7 K RON | 15,4 K RON | 12,1 K RON | 16,2 K RON | 22,4 K RON | 11,5 K RON |
| Rezultat net | 14,1 K RON | 7,7 K RON | 42,8 K RON | 101,2 K RON | 45,0 K RON | 45,4 K RON | 74,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 28,58 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 28,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 12,19 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 28,61 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,79 |
| Durata încasare (zile) | 204 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,5 K RON | 39,8 K RON | 6,2% |
| 2020 | 2,2 K RON | 33,1 K RON | 6,5% |
| 2021 | 4,9 K RON | 72,9 K RON | 6,7% |
| 2022 | 8,2 K RON | 129,0 K RON | 6,4% |
| 2023 | 6,8 K RON | 71,1 K RON | 9,6% |
| 2024 | 3,3 K RON | 67,2 K RON | 4,9% |
| 2025 | 3,4 K RON | 97,6 K RON | 3,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,0 K RON | 23,7 K RON | 59,8 K RON | 116,8 K RON | 69,6 K RON | 76,4 K RON | 100,0 K RON | ▲ 30,8% |
| Rezultat net | 14,1 K RON | 7,7 K RON | 42,8 K RON | 101,2 K RON | 45,0 K RON | 45,4 K RON | 74,9 K RON | ▲ 64,9% |
| Total active | 39,8 K RON | 33,1 K RON | 72,9 K RON | 129,0 K RON | 71,1 K RON | 67,2 K RON | 97,6 K RON | ▲ 45,3% |
| Capitaluri proprii | 39,1 K RON | 32,7 K RON | 70,1 K RON | 120,9 K RON | 64,7 K RON | 65,1 K RON | 94,6 K RON | ▲ 45,3% |
| Datorii totale | 2,5 K RON | 2,2 K RON | 4,9 K RON | 8,2 K RON | 6,8 K RON | 3,3 K RON | 3,4 K RON | ▲ 3,1% |
| Lichiditate curentă | 15,08 | 12,89 | 14,43 | 15,58 | 9,37 | 19,89 | 28,58 | ▲ 43,7% |
| Marjă netă (%) | 56,53 | 32,38 | 71,51 | 86,67 | 64,69 | 59,43 | 74,92 | ▲ 26,1% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | 100 | 80 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (74,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (28.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.