Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LAW CONT SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Str. GIRLEI, 6, 6, A, 1, 4, 605200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 94.920 RON | 94.920 RON | 75.210 RON | 18.761 RON | 19.710 RON | 26.473 RON | 2.041 RON | 24.432 RON | 23.523 RON | 2.950 RON | 0 RON | 350 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 104.035 RON | 104.060 RON | 74.588 RON | 28.485 RON | 29.472 RON | 34.452 RON | 680 RON | 33.772 RON | 33.308 RON | 1.144 RON | 0 RON | 950 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 122.860 RON | 122.860 RON | 79.318 RON | 42.313 RON | 43.542 RON | 50.460 RON | 2.990 RON | 47.470 RON | 48.621 RON | 1.839 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 150.770 RON | 150.770 RON | 91.257 RON | 58.005 RON | 59.513 RON | 62.244 RON | 1.994 RON | 60.250 RON | 58.927 RON | 3.317 RON | 0 RON | 37.138 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 175.750 RON | 175.750 RON | 92.863 RON | 81.129 RON | 82.887 RON | 85.456 RON | 997 RON | 84.459 RON | 81.955 RON | 3.501 RON | 0 RON | 55.350 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 214.150 RON | 214.150 RON | 133.740 RON | 78.268 RON | 80.410 RON | 108.749 RON | 0 RON | 108.749 RON | 79.123 RON | 29.626 RON | 2.409 RON | 78.200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 271.000 RON | 271.036 RON | 136.234 RON | 132.091 RON | 134.802 RON | 136.912 RON | 0 RON | 136.912 RON | 133.078 RON | 3.834 RON | 4.855 RON | 102.814 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 229 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,9 K RON | 104,0 K RON | 122,9 K RON | 150,8 K RON | 175,8 K RON | 214,2 K RON | 271,0 K RON |
| Venituri totale | 94,9 K RON | 104,1 K RON | 122,9 K RON | 150,8 K RON | 175,8 K RON | 214,2 K RON | 271,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 75,2 K RON | 74,6 K RON | 79,3 K RON | 91,3 K RON | 92,9 K RON | 133,7 K RON | 136,2 K RON |
| Rezultat net | 18,8 K RON | 28,5 K RON | 42,3 K RON | 58,0 K RON | 81,1 K RON | 78,3 K RON | 132,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 276,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 35,71 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 34,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 35,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 55,82 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,64 |
| Durata încasare (zile) | 139 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,0 K RON | 26,5 K RON | 11,1% |
| 2020 | 1,1 K RON | 34,5 K RON | 3,3% |
| 2021 | 1,8 K RON | 50,5 K RON | 3,6% |
| 2022 | 3,3 K RON | 62,2 K RON | 5,3% |
| 2023 | 3,5 K RON | 85,5 K RON | 4,1% |
| 2024 | 29,6 K RON | 108,7 K RON | 27,2% |
| 2025 | 3,8 K RON | 136,9 K RON | 2,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 94,9 K RON | 104,0 K RON | 122,9 K RON | 150,8 K RON | 175,8 K RON | 214,2 K RON | 271,0 K RON | ▲ 26,5% |
| Rezultat net | 18,8 K RON | 28,5 K RON | 42,3 K RON | 58,0 K RON | 81,1 K RON | 78,3 K RON | 132,1 K RON | ▲ 68,8% |
| Total active | 26,5 K RON | 34,5 K RON | 50,5 K RON | 62,2 K RON | 85,5 K RON | 108,7 K RON | 136,9 K RON | ▲ 25,9% |
| Capitaluri proprii | 23,5 K RON | 33,3 K RON | 48,6 K RON | 58,9 K RON | 82,0 K RON | 79,1 K RON | 133,1 K RON | ▲ 68,2% |
| Datorii totale | 3,0 K RON | 1,1 K RON | 1,8 K RON | 3,3 K RON | 3,5 K RON | 29,6 K RON | 3,8 K RON | ▼ 87,1% |
| Lichiditate curentă | 8,28 | 29,52 | 25,81 | 18,16 | 24,12 | 3,67 | 35,71 | ▲ 872,8% |
| Marjă netă (%) | 19,77 | 27,38 | 34,44 | 38,47 | 46,16 | 36,55 | 48,74 | ▲ 33,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 100 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (35.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 276,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.