Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GALA CATERING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, IANCULUI, 46, 21726, 2, spatiu in suprafata de 751 MP situat in locatia Metalurgica S.A.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.562.023 RON | 5.567.299 RON | 4.561.692 RON | 933.327 RON | 1.005.607 RON | 4.026.269 RON | 2.277.352 RON | 1.748.917 RON | 1.072.578 RON | 2.977.966 RON | 43.538 RON | 714.243 RON | 0 RON | 24.275 RON | 21 |
| 2020 | 972.107 RON | 974.580 RON | 1.449.900 RON | −502.804 RON | −475.320 RON | 3.102.076 RON | 1.960.640 RON | 1.141.436 RON | 569.774 RON | 2.545.800 RON | 46.059 RON | 338.825 RON | 0 RON | 13.498 RON | 10 |
| 2021 | 1.734.488 RON | 2.727.617 RON | 2.455.889 RON | 254.524 RON | 271.728 RON | 2.655.947 RON | 1.861.220 RON | 794.727 RON | 299.853 RON | 2.213.750 RON | 44.393 RON | 481.349 RON | 166.101 RON | 23.757 RON | 6 |
| 2022 | 5.608.440 RON | 6.248.816 RON | 5.665.817 RON | 517.477 RON | 582.999 RON | 3.061.830 RON | 1.802.426 RON | 1.259.404 RON | 817.330 RON | 2.269.265 RON | 107.035 RON | 1.049.617 RON | 0 RON | 24.765 RON | 18 |
| 2023 | 7.169.857 RON | 7.177.389 RON | 7.095.754 RON | 11.189 RON | 81.635 RON | 3.092.366 RON | 1.946.477 RON | 1.145.889 RON | 443.519 RON | 2.685.672 RON | 240.216 RON | 841.206 RON | 5.416 RON | 42.241 RON | 25 |
| 2024 | 5.414.612 RON | 7.497.847 RON | 7.620.309 RON | −155.621 RON | −122.462 RON | 1.243.347 RON | 305.893 RON | 937.454 RON | −29.089 RON | 1.282.437 RON | 318.485 RON | 572.283 RON | 0 RON | 10.001 RON | 17 |
| 2025 | 5.703.160 RON | 5.705.618 RON | 5.318.395 RON | 333.321 RON | 387.223 RON | 1.067.376 RON | 217.190 RON | 850.186 RON | 278.777 RON | 796.964 RON | 72.690 RON | 614.248 RON | 0 RON | 8.365 RON | 20 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (29)
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Top format din 358 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,56 M RON | 972,1 K RON | 1,73 M RON | 5,61 M RON | 7,17 M RON | 5,41 M RON | 5,70 M RON |
| Venituri totale | 5,57 M RON | 974,6 K RON | 2,73 M RON | 6,25 M RON | 7,18 M RON | 7,50 M RON | 5,71 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,56 M RON | 1,45 M RON | 2,46 M RON | 5,67 M RON | 7,10 M RON | 7,62 M RON | 5,32 M RON |
| Rezultat net | 933,3 K RON | −502,8 K RON | 254,5 K RON | 517,5 K RON | 11,2 K RON | −155,6 K RON | 333,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,70 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,07 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,98 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,34 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 78,46 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,28 |
| Durata încasare (zile) | 39 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,98 M RON | 4,03 M RON | 74,0% |
| 2020 | 2,55 M RON | 3,10 M RON | 82,1% |
| 2021 | 2,21 M RON | 2,66 M RON | 83,4% |
| 2022 | 2,27 M RON | 3,06 M RON | 74,1% |
| 2023 | 2,69 M RON | 3,09 M RON | 86,9% |
| 2024 | 1,28 M RON | 1,24 M RON | 103,1% |
| 2025 | 797,0 K RON | 1,07 M RON | 74,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,56 M RON | 972,1 K RON | 1,73 M RON | 5,61 M RON | 7,17 M RON | 5,41 M RON | 5,70 M RON | ▲ 5,3% |
| Rezultat net | 933,3 K RON | −502,8 K RON | 254,5 K RON | 517,5 K RON | 11,2 K RON | −155,6 K RON | 333,3 K RON | ▲ 314,2% |
| Total active | 4,03 M RON | 3,10 M RON | 2,66 M RON | 3,06 M RON | 3,09 M RON | 1,24 M RON | 1,07 M RON | ▼ 14,2% |
| Capitaluri proprii | 1,07 M RON | 569,8 K RON | 299,9 K RON | 817,3 K RON | 443,5 K RON | −29,1 K RON | 278,8 K RON | ▲ 1.058,4% |
| Datorii totale | 2,98 M RON | 2,55 M RON | 2,21 M RON | 2,27 M RON | 2,69 M RON | 1,28 M RON | 797,0 K RON | ▼ 37,9% |
| Lichiditate curentă | 0,59 | 0,45 | 0,36 | 0,56 | 0,43 | 0,73 | 1,07 | ▲ 45,9% |
| Marjă netă (%) | 16,78 | -51,72 | 14,67 | 9,23 | 0,16 | -2,87 | 5,84 | ▲ 303,5% |
| Scor bonitate | 60 | 25 | 63 | 68 | 45 | 24 | 75 | ▲ 212,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (333,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,70 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.