TEHNOTAB-RO SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Sat Izvin, Oraş Recaş, 1886
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 7.175.356 RON | 7.190.001 RON | 4.742.557 RON | 2.138.685 RON | 2.447.444 RON | 5.510.982 RON | 154.154 RON | 5.356.828 RON | 4.786.233 RON | 729.115 RON | 62.802 RON | 4.702.144 RON | 0 RON | 4.366 RON | 10 |
| 2024 | 7.720.799 RON | 7.751.943 RON | 4.654.450 RON | 2.660.044 RON | 3.097.493 RON | 6.166.642 RON | 275.090 RON | 5.891.552 RON | 4.659.613 RON | 1.511.358 RON | 572.533 RON | 2.528.578 RON | 0 RON | 4.329 RON | 9 |
| 2025 | 7.015.717 RON | 7.114.560 RON | 5.143.461 RON | 1.626.294 RON | 1.971.099 RON | 3.850.788 RON | 1.111.259 RON | 2.739.529 RON | 3.009.840 RON | 1.618.401 RON | 545.966 RON | 912.498 RON | 0 RON | 777.453 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (40)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare
- 2454 Turnarea altor metale neferoase
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
- 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
- 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
- 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare
- 3020 Fabricarea materialului rulant
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 9200 Activități de jocuri de noroc și pariuri
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2550 — Fabricarea produselor metalice obţinute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
Top format din 4 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,18 M RON | 7,72 M RON | 7,02 M RON |
| Venituri totale | 7,19 M RON | 7,75 M RON | 7,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 4,74 M RON | 4,65 M RON | 5,14 M RON |
| Rezultat net | 2,14 M RON | 2,66 M RON | 1,63 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,14 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,36 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,85 |
| Durata stocaj (zile) | 28 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,69 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 729,1 K RON | 5,51 M RON | 13,2% |
| 2024 | 1,51 M RON | 6,17 M RON | 24,5% |
| 2025 | 1,62 M RON | 3,85 M RON | 42,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,18 M RON | 7,72 M RON | 7,02 M RON | ▼ 9,1% |
| Rezultat net | 2,14 M RON | 2,66 M RON | 1,63 M RON | ▼ 38,9% |
| Total active | 5,51 M RON | 6,17 M RON | 3,85 M RON | ▼ 37,6% |
| Capitaluri proprii | 4,79 M RON | 4,66 M RON | 3,01 M RON | ▼ 35,4% |
| Datorii totale | 729,1 K RON | 1,51 M RON | 1,62 M RON | ▲ 7,1% |
| Lichiditate curentă | 7,35 | 3,90 | 1,69 | ▼ 56,6% |
| Marjă netă (%) | 29,81 | 34,45 | 23,18 | ▼ 32,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 75 | ▼ 21,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,63 M RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,14 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.