Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
P.R.B. CASA SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. DR. IACOB FELIX, 49, SUBSO, CAMERA 11, 70000, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 840.466 RON | 851.172 RON | 497.744 RON | 328.212 RON | 353.428 RON | 4.996.839 RON | 4.441.357 RON | 555.482 RON | 2.837.532 RON | 2.160.693 RON | 0 RON | 73.875 RON | 0 RON | 1.386 RON | 0 |
| 2020 | 468.722 RON | 472.677 RON | 396.473 RON | 62.140 RON | 76.204 RON | 5.070.300 RON | 4.358.360 RON | 711.940 RON | 2.899.672 RON | 2.170.628 RON | 0 RON | 80.960 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 397.904 RON | 403.826 RON | 527.202 RON | −135.314 RON | −123.376 RON | 5.045.090 RON | 4.276.267 RON | 768.823 RON | 2.764.358 RON | 2.280.732 RON | 0 RON | 98.934 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 351.521 RON | 407.172 RON | 427.904 RON | −31.068 RON | −20.732 RON | 4.965.238 RON | 4.199.615 RON | 765.623 RON | 2.734.126 RON | 2.231.112 RON | 0 RON | 86.757 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 491.207 RON | 520.246 RON | 681.279 RON | −161.033 RON | −161.033 RON | 4.882.860 RON | 4.122.007 RON | 760.853 RON | 2.573.092 RON | 2.301.480 RON | 0 RON | 84.674 RON | 8.288 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 811.973 RON | 817.488 RON | 436.256 RON | 321.656 RON | 381.232 RON | 4.324.683 RON | 4.043.422 RON | 281.261 RON | 2.894.749 RON | 1.429.934 RON | 0 RON | 77.382 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 834.579 RON | 836.417 RON | 526.265 RON | 264.489 RON | 310.152 RON | 4.321.704 RON | 3.965.775 RON | 355.929 RON | 3.159.238 RON | 1.162.466 RON | 0 RON | 72.739 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6811 — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Top format din 897 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.31) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 840,5 K RON | 468,7 K RON | 397,9 K RON | 351,5 K RON | 491,2 K RON | 812,0 K RON | 834,6 K RON |
| Venituri totale | 851,2 K RON | 472,7 K RON | 403,8 K RON | 407,2 K RON | 520,2 K RON | 817,5 K RON | 836,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 497,7 K RON | 396,5 K RON | 527,2 K RON | 427,9 K RON | 681,3 K RON | 436,3 K RON | 526,3 K RON |
| Rezultat net | 328,2 K RON | 62,1 K RON | −135,3 K RON | −31,1 K RON | −161,0 K RON | 321,7 K RON | 264,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 708,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,31 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11,47 |
| Durata încasare (zile) | 32 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,16 M RON | 5,00 M RON | 43,2% |
| 2020 | 2,17 M RON | 5,07 M RON | 42,8% |
| 2021 | 2,28 M RON | 5,05 M RON | 45,2% |
| 2022 | 2,23 M RON | 4,97 M RON | 44,9% |
| 2023 | 2,30 M RON | 4,88 M RON | 47,1% |
| 2024 | 1,43 M RON | 4,32 M RON | 33,1% |
| 2025 | 1,16 M RON | 4,32 M RON | 26,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 840,5 K RON | 468,7 K RON | 397,9 K RON | 351,5 K RON | 491,2 K RON | 812,0 K RON | 834,6 K RON | ▲ 2,8% |
| Rezultat net | 328,2 K RON | 62,1 K RON | −135,3 K RON | −31,1 K RON | −161,0 K RON | 321,7 K RON | 264,5 K RON | ▼ 17,8% |
| Total active | 5,00 M RON | 5,07 M RON | 5,05 M RON | 4,97 M RON | 4,88 M RON | 4,32 M RON | 4,32 M RON | ▼ 0,1% |
| Capitaluri proprii | 2,84 M RON | 2,90 M RON | 2,76 M RON | 2,73 M RON | 2,57 M RON | 2,89 M RON | 3,16 M RON | ▲ 9,1% |
| Datorii totale | 2,16 M RON | 2,17 M RON | 2,28 M RON | 2,23 M RON | 2,30 M RON | 1,43 M RON | 1,16 M RON | ▼ 18,7% |
| Lichiditate curentă | 0,26 | 0,33 | 0,34 | 0,34 | 0,33 | 0,20 | 0,31 | ▲ 55,7% |
| Marjă netă (%) | 39,05 | 13,26 | -34,01 | -8,84 | -32,78 | 39,61 | 31,69 | ▼ 20,0% |
| Scor bonitate | 65 | 65 | 42 | 50 | 42 | 73 | 65 | ▼ 11,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (264,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.