Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ICE AGE SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Agigea, Comuna Agigea, AGIGEA, ZONA LIBERA CONSTANTA SUD, INCINTA NR.1, PARCELA L, LOT.1, CAM.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 19.359.136 RON | 23.876.739 RON | 20.017.219 RON | 3.750.187 RON | 3.859.520 RON | 26.496.695 RON | 15.685.095 RON | 10.811.600 RON | 13.651.290 RON | 13.403.613 RON | 5.003 RON | 9.531.308 RON | 0 RON | 558.208 RON | 54 |
| 2020 | 15.816.936 RON | 20.162.951 RON | 19.933.961 RON | 228.990 RON | 228.990 RON | 32.204.783 RON | 19.945.563 RON | 12.259.220 RON | 13.423.596 RON | 19.360.928 RON | 377.819 RON | 10.044.523 RON | 39.048 RON | 618.789 RON | 43 |
| 2021 | 15.246.424 RON | 22.067.741 RON | 23.175.603 RON | −1.110.473 RON | −1.107.862 RON | 34.339.405 RON | 19.222.077 RON | 15.117.328 RON | 12.160.033 RON | 22.724.283 RON | 643.763 RON | 10.009.514 RON | 47.382 RON | 592.293 RON | 47 |
| 2022 | 31.794.484 RON | 36.228.189 RON | 29.627.445 RON | 5.884.053 RON | 6.600.744 RON | 33.935.289 RON | 19.526.615 RON | 14.408.674 RON | 18.391.343 RON | 15.590.666 RON | 696.697 RON | 12.251.922 RON | −427 RON | 46.293 RON | 47 |
| 2023 | 32.117.519 RON | 36.942.424 RON | 33.291.258 RON | 3.061.254 RON | 3.651.166 RON | 33.920.843 RON | 17.777.869 RON | 16.142.974 RON | 21.508.387 RON | 12.491.630 RON | 705.509 RON | 8.947.434 RON | 0 RON | 79.174 RON | 50 |
| 2024 | 41.640.861 RON | 44.998.336 RON | 35.729.875 RON | 7.759.933 RON | 9.268.461 RON | 51.339.658 RON | 33.520.688 RON | 17.818.970 RON | 27.522.743 RON | 23.835.826 RON | 1.396.901 RON | 13.121.821 RON | 0 RON | 18.911 RON | 53 |
| 2025 | 41.134.920 RON | 41.967.172 RON | 38.586.951 RON | 2.312.512 RON | 3.380.221 RON | 49.172.175 RON | 32.280.839 RON | 16.891.336 RON | 25.122.640 RON | 24.290.124 RON | 1.654.299 RON | 12.410.348 RON | 0 RON | 240.589 RON | 59 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4399 — Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Top format din 153 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,36 M RON | 15,82 M RON | 15,25 M RON | 31,79 M RON | 32,12 M RON | 41,64 M RON | 41,13 M RON |
| Venituri totale | 23,88 M RON | 20,16 M RON | 22,07 M RON | 36,23 M RON | 36,94 M RON | 45,00 M RON | 41,97 M RON |
| Cheltuieli totale | 20,02 M RON | 19,93 M RON | 23,18 M RON | 29,63 M RON | 33,29 M RON | 35,73 M RON | 38,59 M RON |
| Rezultat net | 3,75 M RON | 229,0 K RON | −1,11 M RON | 5,88 M RON | 3,06 M RON | 7,76 M RON | 2,31 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 47,28 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,63 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 24,87 |
| Durata stocaj (zile) | 15 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,31 |
| Durata încasare (zile) | 110 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 13,40 M RON | 26,50 M RON | 50,6% |
| 2020 | 19,36 M RON | 32,20 M RON | 60,1% |
| 2021 | 22,72 M RON | 34,34 M RON | 66,2% |
| 2022 | 15,59 M RON | 33,94 M RON | 45,9% |
| 2023 | 12,49 M RON | 33,92 M RON | 36,8% |
| 2024 | 23,84 M RON | 51,34 M RON | 46,4% |
| 2025 | 24,29 M RON | 49,17 M RON | 49,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,36 M RON | 15,82 M RON | 15,25 M RON | 31,79 M RON | 32,12 M RON | 41,64 M RON | 41,13 M RON | ▼ 1,2% |
| Rezultat net | 3,75 M RON | 229,0 K RON | −1,11 M RON | 5,88 M RON | 3,06 M RON | 7,76 M RON | 2,31 M RON | ▼ 70,2% |
| Total active | 26,50 M RON | 32,20 M RON | 34,34 M RON | 33,94 M RON | 33,92 M RON | 51,34 M RON | 49,17 M RON | ▼ 4,2% |
| Capitaluri proprii | 13,65 M RON | 13,42 M RON | 12,16 M RON | 18,39 M RON | 21,51 M RON | 27,52 M RON | 25,12 M RON | ▼ 8,7% |
| Datorii totale | 13,40 M RON | 19,36 M RON | 22,72 M RON | 15,59 M RON | 12,49 M RON | 23,84 M RON | 24,29 M RON | ▲ 1,9% |
| Lichiditate curentă | 0,81 | 0,63 | 0,67 | 0,92 | 1,29 | 0,75 | 0,70 | ▼ 7,0% |
| Marjă netă (%) | 19,37 | 1,45 | -7,28 | 18,51 | 9,53 | 18,64 | 5,62 | ▼ 69,8% |
| Scor bonitate | 70 | 48 | 42 | 83 | 72 | 78 | 58 | ▼ 25,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,31 M RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 47,28 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.