Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
YOUNG TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Aleea Resiţa, 1C, 46, A, 4, 20, 70000, 4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 268.105 RON | 268.105 RON | 208.283 RON | 57.141 RON | 59.822 RON | 215.876 RON | 30.842 RON | 185.034 RON | 187.322 RON | 28.554 RON | 18.863 RON | 66.664 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 291.536 RON | 291.693 RON | 137.983 RON | 149.692 RON | 153.710 RON | 347.146 RON | 16.117 RON | 331.029 RON | 337.234 RON | 9.912 RON | 23.291 RON | 119.654 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 225.198 RON | 372.980 RON | 331.089 RON | 38.614 RON | 41.891 RON | 378.778 RON | 1.192 RON | 377.586 RON | 375.848 RON | 2.930 RON | 0 RON | 23.182 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 294.119 RON | 294.119 RON | 283.371 RON | 8.893 RON | 10.748 RON | 369.526 RON | 69.890 RON | 299.636 RON | 358.966 RON | 10.560 RON | 0 RON | 277.845 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 314.423 RON | 314.569 RON | 284.620 RON | 27.648 RON | 29.949 RON | 167.219 RON | 4.238 RON | 162.981 RON | 166.328 RON | 891 RON | 0 RON | 86.986 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 276.328 RON | 424.082 RON | 302.876 RON | 114.698 RON | 121.206 RON | 379.230 RON | 46.436 RON | 332.794 RON | 341.462 RON | 37.768 RON | 0 RON | 72.630 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 319.005 RON | 323.552 RON | 300.004 RON | 19.369 RON | 23.548 RON | 395.714 RON | 171.030 RON | 224.684 RON | 360.831 RON | 34.883 RON | 1.243 RON | 98.324 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,860 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 268,1 K RON | 291,5 K RON | 225,2 K RON | 294,1 K RON | 314,4 K RON | 276,3 K RON | 319,0 K RON |
| Venituri totale | 268,1 K RON | 291,7 K RON | 373,0 K RON | 294,1 K RON | 314,6 K RON | 424,1 K RON | 323,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 208,3 K RON | 138,0 K RON | 331,1 K RON | 283,4 K RON | 284,6 K RON | 302,9 K RON | 300,0 K RON |
| Rezultat net | 57,1 K RON | 149,7 K RON | 38,6 K RON | 8,9 K RON | 27,6 K RON | 114,7 K RON | 19,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 314,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,41 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 11,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 256,64 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,24 |
| Durata încasare (zile) | 113 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,6 K RON | 215,9 K RON | 13,2% |
| 2020 | 9,9 K RON | 347,1 K RON | 2,9% |
| 2021 | 2,9 K RON | 378,8 K RON | 0,8% |
| 2022 | 10,6 K RON | 369,5 K RON | 2,9% |
| 2023 | 891 RON | 167,2 K RON | 0,5% |
| 2024 | 37,8 K RON | 379,2 K RON | 10,0% |
| 2025 | 34,9 K RON | 395,7 K RON | 8,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 268,1 K RON | 291,5 K RON | 225,2 K RON | 294,1 K RON | 314,4 K RON | 276,3 K RON | 319,0 K RON | ▲ 15,4% |
| Rezultat net | 57,1 K RON | 149,7 K RON | 38,6 K RON | 8,9 K RON | 27,6 K RON | 114,7 K RON | 19,4 K RON | ▼ 83,1% |
| Total active | 215,9 K RON | 347,1 K RON | 378,8 K RON | 369,5 K RON | 167,2 K RON | 379,2 K RON | 395,7 K RON | ▲ 4,3% |
| Capitaluri proprii | 187,3 K RON | 337,2 K RON | 375,8 K RON | 359,0 K RON | 166,3 K RON | 341,5 K RON | 360,8 K RON | ▲ 5,7% |
| Datorii totale | 28,6 K RON | 9,9 K RON | 2,9 K RON | 10,6 K RON | 891 RON | 37,8 K RON | 34,9 K RON | ▼ 7,6% |
| Lichiditate curentă | 6,48 | 33,40 | 128,87 | 28,37 | 182,92 | 8,81 | 6,44 | ▼ 26,9% |
| Marjă netă (%) | 21,31 | 51,35 | 17,15 | 3,02 | 8,79 | 41,51 | 6,07 | ▼ 85,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | 77 | 95 | 87 | 82 | ▼ 5,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (19,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.