Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARHISERV SRL
Date generale
Adresă
România, Brăila, Municipiul Brăila, Str. ION C. BRĂTIANU, ANS. MARNA, 3, A2 BIS, 1, 12, 6100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 39.530 RON | 52.131 RON | 48.265 RON | 2.302 RON | 3.866 RON | 899.189 RON | 815.757 RON | 83.432 RON | 832.551 RON | 66.638 RON | 0 RON | 39.053 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 18.665 RON | 21.270 RON | 31.619 RON | −10.987 RON | −10.349 RON | 898.049 RON | 792.285 RON | 105.764 RON | 821.564 RON | 66.806 RON | 0 RON | 38.280 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 18.600 RON | 31.146 RON | 64.135 RON | −33.633 RON | −32.989 RON | 856.580 RON | 772.143 RON | 84.437 RON | 787.930 RON | 68.639 RON | 0 RON | 36.329 RON | 11 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 37.075 RON | 47.009 RON | 43.073 RON | 2.526 RON | 3.936 RON | 873.891 RON | 752.001 RON | 121.890 RON | 790.456 RON | 83.435 RON | 0 RON | 35.361 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 55.190 RON | 64.034 RON | 45.316 RON | 15.716 RON | 18.718 RON | 818.260 RON | 723.818 RON | 94.442 RON | 806.172 RON | 12.088 RON | 0 RON | 35.361 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 53.895 RON | 67.485 RON | 63.107 RON | 3.676 RON | 4.378 RON | 819.066 RON | 695.855 RON | 123.211 RON | 809.848 RON | 9.218 RON | 0 RON | 25.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 66.509 RON | 87.609 RON | 87.452 RON | 132 RON | 157 RON | 748.558 RON | 667.892 RON | 80.666 RON | 755.981 RON | 14.597 RON | 0 RON | 19.009 RON | 0 RON | 22.020 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Brăila, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9112 — Activități ale arhivelor
Top format din 2 companii din județul Brăila. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,5 K RON | 18,7 K RON | 18,6 K RON | 37,1 K RON | 55,2 K RON | 53,9 K RON | 66,5 K RON |
| Venituri totale | 52,1 K RON | 21,3 K RON | 31,1 K RON | 47,0 K RON | 64,0 K RON | 67,5 K RON | 87,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,3 K RON | 31,6 K RON | 64,1 K RON | 43,1 K RON | 45,3 K RON | 63,1 K RON | 87,5 K RON |
| Rezultat net | 2,3 K RON | −11,0 K RON | −33,6 K RON | 2,5 K RON | 15,7 K RON | 3,7 K RON | 132 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 68,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,53 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,53 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,22 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 51,28 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,50 |
| Durata încasare (zile) | 104 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 66,6 K RON | 899,2 K RON | 7,4% |
| 2020 | 66,8 K RON | 898,0 K RON | 7,4% |
| 2021 | 68,6 K RON | 856,6 K RON | 8,0% |
| 2022 | 83,4 K RON | 873,9 K RON | 9,6% |
| 2023 | 12,1 K RON | 818,3 K RON | 1,5% |
| 2024 | 9,2 K RON | 819,1 K RON | 1,1% |
| 2025 | 14,6 K RON | 748,6 K RON | 2,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 39,5 K RON | 18,7 K RON | 18,6 K RON | 37,1 K RON | 55,2 K RON | 53,9 K RON | 66,5 K RON | ▲ 23,4% |
| Rezultat net | 2,3 K RON | −11,0 K RON | −33,6 K RON | 2,5 K RON | 15,7 K RON | 3,7 K RON | 132 RON | ▼ 96,4% |
| Total active | 899,2 K RON | 898,0 K RON | 856,6 K RON | 873,9 K RON | 818,3 K RON | 819,1 K RON | 748,6 K RON | ▼ 8,6% |
| Capitaluri proprii | 832,6 K RON | 821,6 K RON | 787,9 K RON | 790,5 K RON | 806,2 K RON | 809,8 K RON | 756,0 K RON | ▼ 6,7% |
| Datorii totale | 66,6 K RON | 66,8 K RON | 68,6 K RON | 83,4 K RON | 12,1 K RON | 9,2 K RON | 14,6 K RON | ▲ 58,4% |
| Lichiditate curentă | 1,25 | 1,58 | 1,23 | 1,46 | 7,81 | 13,37 | 5,53 | ▼ 58,7% |
| Marjă netă (%) | 5,82 | -58,86 | -180,82 | 6,81 | 28,48 | 6,82 | 0,20 | ▼ 97,1% |
| Scor bonitate | 72 | 59 | 47 | 85 | 100 | 82 | 77 | ▼ 6,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132 RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.53), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 68,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.