Publicitate

OFFICE TECHNOLOGY SRL

CUI: 17795246 J2005000840306 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17795246
Cod înmatriculare J2005000840306
EUID ROONRC.J2005000840306
Data înmatriculării 2005-07-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, MESTEACĂNULUI, 17 A, 440187

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: MESTEACĂNULUI
Număr: 17 A
Cod poștal: 440187

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.511.255 RON 1.511.257 RON 1.281.138 RON 216.518 RON 230.119 RON 936.915 RON 42.678 RON 894.237 RON 552.141 RON 384.774 RON 153.401 RON 617.495 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.388.305 RON 1.388.337 RON 1.205.857 RON 163.367 RON 182.480 RON 514.007 RON 39.045 RON 474.962 RON 188.252 RON 325.755 RON 139.297 RON 132.759 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.297.750 RON 1.297.752 RON 1.149.367 RON 129.011 RON 148.385 RON 836.116 RON 184.321 RON 651.795 RON 304.012 RON 384.537 RON 120.832 RON 300.466 RON 147.567 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

GHILEA DARIUS GEORGE
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
ROŞCO ROMINA LAVINIA
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,30 M RON
Rezultat Net 2025
129,0 K RON
Total Active 2025
836,1 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,51 M RON 1,39 M RON 1,30 M RON
Venituri totale 1,51 M RON 1,39 M RON 1,30 M RON
Cheltuieli totale 1,28 M RON 1,21 M RON 1,15 M RON
Rezultat net 216,5 K RON 163,4 K RON 129,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,19 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,70 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,38 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,60 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate184,3 K RON (22%)
Active circulante651,8 K RON (78%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri120,8 K RON
Creanțe300,5 K RON
Numerar230,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10,74
Durata stocaj (zile) 34
Rotație creanțe (ori/an) 4,32
Durata încasare (zile) 85

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,4%
Marjă netă
9,9%
ROA
15,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 384,8 K RON 936,9 K RON 41,1%
2024 325,8 K RON 514,0 K RON 63,4%
2025 384,5 K RON 836,1 K RON 46,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,51 M RON 1,39 M RON 1,30 M RON ▼ 6,5%
Rezultat net 216,5 K RON 163,4 K RON 129,0 K RON ▼ 21,0%
Total active 936,9 K RON 514,0 K RON 836,1 K RON ▲ 62,7%
Capitaluri proprii 552,1 K RON 188,3 K RON 304,0 K RON ▲ 61,5%
Datorii totale 384,8 K RON 325,8 K RON 384,5 K RON ▲ 18,0%
Lichiditate curentă 2,32 1,46 1,70 ▲ 16,3%
Marjă netă (%) 14,33 11,77 9,94 ▼ 15,5%
Scor bonitate 87 65 72 ▲ 10,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (129,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate