Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CINEGIS-AR CONS SRL
Date generale
Adresă
România, Caraş-Severin, Municipiul Caransebeş, RAPSODIEI, 4, C, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 37.244 RON | 37.244 RON | 9.232 RON | 26.895 RON | 28.012 RON | 294.413 RON | 21.154 RON | 273.259 RON | 260.151 RON | 1.147 RON | 0 RON | 3.615 RON | 33.115 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 12.418 RON | 12.418 RON | 11.956 RON | 89 RON | 462 RON | 299.173 RON | 16.329 RON | 282.844 RON | 260.241 RON | 944 RON | 0 RON | 3.615 RON | 37.988 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 83.682 RON | 83.682 RON | 13.872 RON | 67.476 RON | 69.810 RON | 342.035 RON | 11.085 RON | 330.950 RON | 327.717 RON | 930 RON | 0 RON | 3.615 RON | 13.388 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 5.982 RON | 5.982 RON | 11.131 RON | −5.324 RON | −5.149 RON | 62.350 RON | 5.840 RON | 56.510 RON | 22.393 RON | 15.318 RON | 0 RON | 11.216 RON | 24.639 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 24.680 RON | 24.680 RON | 49.064 RON | −24.631 RON | −24.384 RON | 28.641 RON | 596 RON | 28.045 RON | −2.238 RON | 6.240 RON | 0 RON | 8.731 RON | 24.639 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 24.866 RON | 24.866 RON | 46.967 RON | −22.349 RON | −22.101 RON | 8.874 RON | 0 RON | 8.874 RON | −24.587 RON | 8.822 RON | 0 RON | 8.591 RON | 24.639 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 40.116 RON | 40.134 RON | 17.463 RON | 17.873 RON | 22.671 RON | 43.310 RON | 0 RON | 43.310 RON | −6.413 RON | 107 RON | 0 RON | 1.077 RON | 49.616 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Caraş-Severin, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0170 — Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
Top format din 1 companii din județul Caraş-Severin. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−6.413 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,2 K RON | 12,4 K RON | 83,7 K RON | 6,0 K RON | 24,7 K RON | 24,9 K RON | 40,1 K RON |
| Venituri totale | 37,2 K RON | 12,4 K RON | 83,7 K RON | 6,0 K RON | 24,7 K RON | 24,9 K RON | 40,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 9,2 K RON | 12,0 K RON | 13,9 K RON | 11,1 K RON | 49,1 K RON | 47,0 K RON | 17,5 K RON |
| Rezultat net | 26,9 K RON | 89 RON | 67,5 K RON | −5,3 K RON | −24,6 K RON | −22,3 K RON | 17,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 29,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 404,77 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 404,77 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 394,70 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 404,77 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 37,25 |
| Durata încasare (zile) | 10 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,1 K RON | 294,4 K RON | 0,4% |
| 2020 | 944 RON | 299,2 K RON | 0,3% |
| 2021 | 930 RON | 342,0 K RON | 0,3% |
| 2022 | 15,3 K RON | 62,4 K RON | 24,6% |
| 2023 | 6,2 K RON | 28,6 K RON | 21,8% |
| 2024 | 8,8 K RON | 8,9 K RON | 99,4% |
| 2025 | 107 RON | 43,3 K RON | 0,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,2 K RON | 12,4 K RON | 83,7 K RON | 6,0 K RON | 24,7 K RON | 24,9 K RON | 40,1 K RON | ▲ 61,3% |
| Rezultat net | 26,9 K RON | 89 RON | 67,5 K RON | −5,3 K RON | −24,6 K RON | −22,3 K RON | 17,9 K RON | ▲ 180,0% |
| Total active | 294,4 K RON | 299,2 K RON | 342,0 K RON | 62,4 K RON | 28,6 K RON | 8,9 K RON | 43,3 K RON | ▲ 388,1% |
| Capitaluri proprii | 260,2 K RON | 260,2 K RON | 327,7 K RON | 22,4 K RON | −2,2 K RON | −24,6 K RON | −6,4 K RON | ▲ 73,9% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 944 RON | 930 RON | 15,3 K RON | 6,2 K RON | 8,8 K RON | 107 RON | ▼ 98,8% |
| Lichiditate curentă | 238,24 | 299,62 | 355,86 | 3,69 | 4,49 | 1,01 | 404,77 | ▲ 40.139,2% |
| Marjă netă (%) | 72,21 | 0,72 | 80,63 | -89,00 | -99,80 | -89,88 | 44,55 | ▲ 149,6% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 100 | 52 | 49 | 31 | 77 | ▲ 148,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (404.77), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.