Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DARECO SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Municipiul Ploieşti, Str. CUZA VODĂ, 8, în incinta Camerei de Comerţ şi Industrie Prahova, demisol
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.062.568 RON | 1.085.443 RON | 518.163 RON | 556.425 RON | 567.280 RON | 7.817.417 RON | 1.252.398 RON | 6.565.019 RON | 7.055.795 RON | 761.622 RON | 0 RON | 4.086.305 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 2.276.110 RON | 2.279.085 RON | 284.994 RON | 1.971.526 RON | 1.994.091 RON | 10.187.222 RON | 1.251.451 RON | 8.935.771 RON | 9.045.982 RON | 1.141.240 RON | 0 RON | 5.927.645 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 3.432.471 RON | 3.432.471 RON | 1.748.592 RON | 1.653.330 RON | 1.683.879 RON | 9.000.841 RON | 935.222 RON | 8.065.619 RON | 8.423.093 RON | 577.748 RON | 0 RON | 4.573.305 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.355.262 RON | 1.379.757 RON | 777.014 RON | 590.877 RON | 602.743 RON | 8.997.101 RON | 1.106.329 RON | 7.890.772 RON | 8.750.996 RON | 246.105 RON | 0 RON | 3.880.061 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 2.415.530 RON | 2.455.312 RON | 1.126.383 RON | 1.307.077 RON | 1.328.929 RON | 10.461.807 RON | 1.087.248 RON | 9.374.559 RON | 10.058.048 RON | 403.759 RON | 0 RON | 2.811.946 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 3.419.432 RON | 3.462.042 RON | 1.984.948 RON | 1.401.585 RON | 1.477.094 RON | 11.202.641 RON | 1.068.167 RON | 10.134.474 RON | 10.046.546 RON | 1.156.095 RON | 0 RON | 2.694.224 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 3.151.056 RON | 4.167.475 RON | 1.591.242 RON | 2.208.659 RON | 2.576.233 RON | 12.114.705 RON | 1.042.173 RON | 11.072.532 RON | 11.930.550 RON | 187.482 RON | 0 RON | 144.455 RON | 0 RON | 3.327 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7499 — Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Top format din 72 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 2,28 M RON | 3,43 M RON | 1,36 M RON | 2,42 M RON | 3,42 M RON | 3,15 M RON |
| Venituri totale | 1,09 M RON | 2,28 M RON | 3,43 M RON | 1,38 M RON | 2,46 M RON | 3,46 M RON | 4,17 M RON |
| Cheltuieli totale | 518,2 K RON | 285,0 K RON | 1,75 M RON | 777,0 K RON | 1,13 M RON | 1,98 M RON | 1,59 M RON |
| Rezultat net | 556,4 K RON | 1,97 M RON | 1,65 M RON | 590,9 K RON | 1,31 M RON | 1,40 M RON | 2,21 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,52 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 59,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 59,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 64,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,81 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 761,6 K RON | 7,82 M RON | 9,7% |
| 2020 | 1,14 M RON | 10,19 M RON | 11,2% |
| 2021 | 577,7 K RON | 9,00 M RON | 6,4% |
| 2022 | 246,1 K RON | 9,00 M RON | 2,7% |
| 2023 | 403,8 K RON | 10,46 M RON | 3,9% |
| 2024 | 1,16 M RON | 11,20 M RON | 10,3% |
| 2025 | 187,5 K RON | 12,11 M RON | 1,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,06 M RON | 2,28 M RON | 3,43 M RON | 1,36 M RON | 2,42 M RON | 3,42 M RON | 3,15 M RON | ▼ 7,8% |
| Rezultat net | 556,4 K RON | 1,97 M RON | 1,65 M RON | 590,9 K RON | 1,31 M RON | 1,40 M RON | 2,21 M RON | ▲ 57,6% |
| Total active | 7,82 M RON | 10,19 M RON | 9,00 M RON | 9,00 M RON | 10,46 M RON | 11,20 M RON | 12,11 M RON | ▲ 8,1% |
| Capitaluri proprii | 7,06 M RON | 9,05 M RON | 8,42 M RON | 8,75 M RON | 10,06 M RON | 10,05 M RON | 11,93 M RON | ▲ 18,8% |
| Datorii totale | 761,6 K RON | 1,14 M RON | 577,7 K RON | 246,1 K RON | 403,8 K RON | 1,16 M RON | 187,5 K RON | ▼ 83,8% |
| Lichiditate curentă | 8,62 | 7,83 | 13,96 | 32,06 | 23,22 | 8,77 | 59,06 | ▲ 573,7% |
| Marjă netă (%) | 52,37 | 86,62 | 48,17 | 43,60 | 54,11 | 40,99 | 70,09 | ▲ 71,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 87 | 95 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,21 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (59.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,52 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.