Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CONCRETE STACHEMA SRL

CUI: 18186098 J2005004222124 SRL Cluj, Sat Sub Coastă, Comuna Apahida
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18186098
Cod înmatriculare J2005004222124
EUID ROONRC.J2005004222124
Data înmatriculării 2005-12-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani

Adresă

România, Cluj, Sat Sub Coastă, Comuna Apahida, PRINCIPALĂ, 22, 407043

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Sub Coastă, Comuna Apahida
Stradă: PRINCIPALĂ
Număr: 22
Cod poștal: 407043

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 151.266 RON 152.714 RON 220.791 RON −69.592 RON −68.077 RON 382.851 RON 62.558 RON 320.293 RON 196.246 RON 186.605 RON 19.557 RON 200.976 RON 0 RON 0 RON 1
2020 274.280 RON 275.268 RON 246.642 RON 26.034 RON 28.626 RON 424.927 RON 85.932 RON 338.995 RON 222.280 RON 202.647 RON 20.270 RON 190.454 RON 0 RON 0 RON 1
2021 157.903 RON 158.453 RON 225.517 RON −68.646 RON −67.064 RON 322.056 RON 71.677 RON 250.379 RON 153.634 RON 168.422 RON 22.346 RON 179.917 RON 0 RON 0 RON 1
2022 102.847 RON 103.311 RON 171.212 RON −69.069 RON −67.901 RON 238.768 RON 35.588 RON 203.180 RON 84.566 RON 154.202 RON 20.672 RON 170.535 RON 0 RON 0 RON 1
2023 130.233 RON 130.241 RON 124.640 RON 2.385 RON 5.601 RON 230.555 RON 15.994 RON 214.561 RON 86.951 RON 150.516 RON 20.682 RON 170.121 RON 0 RON 6.912 RON 0
2024 38.168 RON 38.342 RON 72.651 RON −34.309 RON −34.309 RON 106.809 RON 8.759 RON 98.050 RON 26.914 RON 80.064 RON 6.400 RON 88.846 RON 0 RON 169 RON 0
2025 59.822 RON 64.376 RON 56.650 RON 4.406 RON 7.726 RON 106.370 RON 4.603 RON 101.767 RON 31.320 RON 75.329 RON 7.393 RON 89.408 RON 0 RON 279 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

GAL SEMER ALEXANDRU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
ALBERT KATALIN
administrator
Harghita, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,422 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
59,8 K RON
Rezultat Net 2025
4,4 K RON
Total Active 2025
106,4 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 151,3 K RON 274,3 K RON 157,9 K RON 102,8 K RON 130,2 K RON 38,2 K RON 59,8 K RON
Venituri totale 152,7 K RON 275,3 K RON 158,5 K RON 103,3 K RON 130,2 K RON 38,3 K RON 64,4 K RON
Cheltuieli totale 220,8 K RON 246,6 K RON 225,5 K RON 171,2 K RON 124,6 K RON 72,7 K RON 56,7 K RON
Rezultat net −69,6 K RON 26,0 K RON −68,6 K RON −69,1 K RON 2,4 K RON −34,3 K RON 4,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 20,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,35 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,25 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,6 K RON (4.3%)
Active circulante101,8 K RON (95.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri7,4 K RON
Creanțe89,4 K RON
Numerar5,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,09
Durata stocaj (zile) 45
Rotație creanțe (ori/an) 0,67
Durata încasare (zile) 546

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,9%
Marjă netă
7,4%
ROA
4,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 186,6 K RON 382,9 K RON 48,7%
2020 202,6 K RON 424,9 K RON 47,7%
2021 168,4 K RON 322,1 K RON 52,3%
2022 154,2 K RON 238,8 K RON 64,6%
2023 150,5 K RON 230,6 K RON 65,3%
2024 80,1 K RON 106,8 K RON 75,0%
2025 75,3 K RON 106,4 K RON 70,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 151,3 K RON 274,3 K RON 157,9 K RON 102,8 K RON 130,2 K RON 38,2 K RON 59,8 K RON ▲ 56,7%
Rezultat net −69,6 K RON 26,0 K RON −68,6 K RON −69,1 K RON 2,4 K RON −34,3 K RON 4,4 K RON ▲ 112,8%
Total active 382,9 K RON 424,9 K RON 322,1 K RON 238,8 K RON 230,6 K RON 106,8 K RON 106,4 K RON ▼ 0,4%
Capitaluri proprii 196,2 K RON 222,3 K RON 153,6 K RON 84,6 K RON 87,0 K RON 26,9 K RON 31,3 K RON ▲ 16,4%
Datorii totale 186,6 K RON 202,6 K RON 168,4 K RON 154,2 K RON 150,5 K RON 80,1 K RON 75,3 K RON ▼ 5,9%
Lichiditate curentă 1,72 1,67 1,49 1,32 1,43 1,22 1,35 ▲ 10,3%
Marjă netă (%) -46,01 9,49 -43,47 -67,16 1,83 -89,89 7,37 ▲ 108,2%
Scor bonitate 59 85 42 42 75 37 75 ▲ 102,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.