Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MUSIC & LIGHT FACTORY SRL

CUI: 19166110 J2006017707408 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 19166110
Cod înmatriculare J2006017707408
EUID ROONRC.J2006017707408
Data înmatriculării 2006-11-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. Turda, 104, 31, 1, 7, 86, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: Str. Turda
Număr: 104
Bloc: 31
Scară: 1
Etaj: 7
Apartament: 86

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 184.896 RON 184.896 RON 180.459 RON −1.110 RON 4.437 RON 111.604 RON 10.860 RON 100.744 RON −145.793 RON 257.397 RON 91.818 RON 3.878 RON 0 RON 0 RON 1
2020 154.560 RON 154.562 RON 157.181 RON −6.861 RON −2.619 RON 103.842 RON 3.140 RON 100.702 RON −152.654 RON 256.496 RON 82.337 RON 7.221 RON 0 RON 0 RON 1
2021 233.443 RON 233.443 RON 209.805 RON 16.634 RON 23.638 RON 156.036 RON 20.922 RON 135.114 RON −136.020 RON 292.056 RON 93.547 RON 28.553 RON 0 RON 0 RON 1
2022 621.073 RON 648.782 RON 575.202 RON 58.843 RON 73.580 RON 172.611 RON 14.778 RON 157.833 RON −77.177 RON 249.788 RON 70.397 RON 3.946 RON 0 RON 0 RON 1
2023 489.299 RON 541.005 RON 497.099 RON 38.495 RON 43.906 RON 179.157 RON 15.212 RON 163.945 RON −38.683 RON 217.840 RON 123.348 RON 3.810 RON 0 RON 0 RON 1
2024 473.159 RON 508.247 RON 490.014 RON 8.994 RON 18.233 RON 202.673 RON 8.830 RON 193.843 RON −29.689 RON 232.362 RON 119.157 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 597.528 RON 693.106 RON 612.446 RON 66.076 RON 80.660 RON 230.225 RON 11.762 RON 218.463 RON 36.387 RON 193.838 RON 185.713 RON 3.000 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CLONŢ ADRIAN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 110 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Grad ridicat de îndatorare: 84.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
597,5 K RON
Rezultat Net 2025
66,1 K RON
Total Active 2025
230,2 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 184,9 K RON 154,6 K RON 233,4 K RON 621,1 K RON 489,3 K RON 473,2 K RON 597,5 K RON
Venituri totale 184,9 K RON 154,6 K RON 233,4 K RON 648,8 K RON 541,0 K RON 508,2 K RON 693,1 K RON
Cheltuieli totale 180,5 K RON 157,2 K RON 209,8 K RON 575,2 K RON 497,1 K RON 490,0 K RON 612,4 K RON
Rezultat net −1,1 K RON −6,9 K RON 16,6 K RON 58,8 K RON 38,5 K RON 9,0 K RON 66,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 697,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,13 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,19 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate11,8 K RON (5.1%)
Active circulante218,5 K RON (94.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri185,7 K RON
Creanțe3,0 K RON
Numerar29,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,22
Durata stocaj (zile) 113
Rotație creanțe (ori/an) 199,18
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,5%
Marjă netă
11,1%
ROA
28,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 257,4 K RON 111,6 K RON 230,6%
2020 256,5 K RON 103,8 K RON 247,0%
2021 292,1 K RON 156,0 K RON 187,2%
2022 249,8 K RON 172,6 K RON 144,7%
2023 217,8 K RON 179,2 K RON 121,6%
2024 232,4 K RON 202,7 K RON 114,7%
2025 193,8 K RON 230,2 K RON 84,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 184,9 K RON 154,6 K RON 233,4 K RON 621,1 K RON 489,3 K RON 473,2 K RON 597,5 K RON ▲ 26,3%
Rezultat net −1,1 K RON −6,9 K RON 16,6 K RON 58,8 K RON 38,5 K RON 9,0 K RON 66,1 K RON ▲ 634,7%
Total active 111,6 K RON 103,8 K RON 156,0 K RON 172,6 K RON 179,2 K RON 202,7 K RON 230,2 K RON ▲ 13,6%
Capitaluri proprii −145,8 K RON −152,7 K RON −136,0 K RON −77,2 K RON −38,7 K RON −29,7 K RON 36,4 K RON ▲ 222,6%
Datorii totale 257,4 K RON 256,5 K RON 292,1 K RON 249,8 K RON 217,8 K RON 232,4 K RON 193,8 K RON ▼ 16,6%
Lichiditate curentă 0,39 0,39 0,46 0,63 0,75 0,83 1,13 ▲ 35,1%
Marjă netă (%) -0,60 -4,44 7,13 9,47 7,87 1,90 11,06 ▲ 482,1%
Scor bonitate 19 19 50 55 42 37 80 ▲ 116,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,1 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 697,8 K RON.

Riscuri identificate

  • •Grad de îndatorare de 84.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.