Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NOAR TECHNOLOGY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Str. Calea lui Traian, 168, 28, B, 4, 15
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 36.900 RON | 36.912 RON | 13.628 RON | 22.177 RON | 23.284 RON | 26.406 RON | 0 RON | 26.406 RON | 23.178 RON | 3.228 RON | 0 RON | 13.826 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 171.640 RON | 171.660 RON | 33.487 RON | 133.367 RON | 138.173 RON | 144.579 RON | 0 RON | 144.579 RON | 134.367 RON | 10.212 RON | 0 RON | 75.148 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 42.200 RON | 42.203 RON | 17.091 RON | 23.998 RON | 25.112 RON | 32.500 RON | 0 RON | 32.500 RON | 25.793 RON | 6.707 RON | 0 RON | 536 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 102.100 RON | 102.113 RON | 10.744 RON | 88.459 RON | 91.369 RON | 99.251 RON | 0 RON | 99.251 RON | 90.251 RON | 9.000 RON | 0 RON | 536 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 27.200 RON | 27.218 RON | 9.183 RON | 15.582 RON | 18.035 RON | 37.267 RON | 0 RON | 37.267 RON | 27.833 RON | 9.434 RON | 0 RON | 24.236 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 39.900 RON | 43.901 RON | 6.214 RON | 31.778 RON | 37.687 RON | 32.861 RON | 0 RON | 32.861 RON | 32.811 RON | 50 RON | 0 RON | 32.677 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 7.500 RON | 7.500 RON | 907 RON | 5.622 RON | 6.593 RON | 7.488 RON | 0 RON | 7.488 RON | 6.738 RON | 750 RON | 0 RON | 832 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 270 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 36,9 K RON | 171,6 K RON | 42,2 K RON | 102,1 K RON | 27,2 K RON | 39,9 K RON | 7,5 K RON |
| Venituri totale | 36,9 K RON | 171,7 K RON | 42,2 K RON | 102,1 K RON | 27,2 K RON | 43,9 K RON | 7,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,6 K RON | 33,5 K RON | 17,1 K RON | 10,7 K RON | 9,2 K RON | 6,2 K RON | 907 RON |
| Rezultat net | 22,2 K RON | 133,4 K RON | 24,0 K RON | 88,5 K RON | 15,6 K RON | 31,8 K RON | 5,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 8,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,98 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,01 |
| Durata încasare (zile) | 41 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,2 K RON | 26,4 K RON | 12,2% |
| 2020 | 10,2 K RON | 144,6 K RON | 7,1% |
| 2021 | 6,7 K RON | 32,5 K RON | 20,6% |
| 2022 | 9,0 K RON | 99,3 K RON | 9,1% |
| 2023 | 9,4 K RON | 37,3 K RON | 25,3% |
| 2024 | 50 RON | 32,9 K RON | 0,2% |
| 2025 | 750 RON | 7,5 K RON | 10,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 36,9 K RON | 171,6 K RON | 42,2 K RON | 102,1 K RON | 27,2 K RON | 39,9 K RON | 7,5 K RON | ▼ 81,2% |
| Rezultat net | 22,2 K RON | 133,4 K RON | 24,0 K RON | 88,5 K RON | 15,6 K RON | 31,8 K RON | 5,6 K RON | ▼ 82,3% |
| Total active | 26,4 K RON | 144,6 K RON | 32,5 K RON | 99,3 K RON | 37,3 K RON | 32,9 K RON | 7,5 K RON | ▼ 77,2% |
| Capitaluri proprii | 23,2 K RON | 134,4 K RON | 25,8 K RON | 90,3 K RON | 27,8 K RON | 32,8 K RON | 6,7 K RON | ▼ 79,5% |
| Datorii totale | 3,2 K RON | 10,2 K RON | 6,7 K RON | 9,0 K RON | 9,4 K RON | 50 RON | 750 RON | ▲ 1.400,0% |
| Lichiditate curentă | 8,18 | 14,16 | 4,85 | 11,03 | 3,95 | 657,22 | 9,98 | ▼ 98,5% |
| Marjă netă (%) | 60,10 | 77,70 | 56,87 | 86,64 | 57,29 | 79,64 | 74,96 | ▼ 5,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 100 | 80 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.