Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAGY TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Str. VOROSMARTY MIHALY, 67
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 190.123 RON | 190.527 RON | 203.703 RON | −14.715 RON | −13.176 RON | 78.525 RON | 46.008 RON | 32.517 RON | 22.497 RON | 56.028 RON | 3.099 RON | 14.197 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 118.734 RON | 122.343 RON | 116.735 RON | 5.092 RON | 5.608 RON | 43.986 RON | 25.908 RON | 18.078 RON | 27.589 RON | 16.397 RON | 4.811 RON | 12.973 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 154.379 RON | 154.380 RON | 145.890 RON | 8.490 RON | 8.490 RON | 90.268 RON | 33.908 RON | 56.360 RON | 36.079 RON | 54.189 RON | 4.811 RON | 26.809 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 251.588 RON | 251.859 RON | 216.053 RON | 34.667 RON | 35.806 RON | 126.411 RON | 18.608 RON | 107.803 RON | 70.747 RON | 55.664 RON | 5.331 RON | 67.367 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 346.010 RON | 351.455 RON | 267.179 RON | 82.432 RON | 84.276 RON | 269.961 RON | 80.333 RON | 189.628 RON | 153.679 RON | 116.282 RON | 6.330 RON | 117.017 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 601.307 RON | 601.945 RON | 442.861 RON | 143.512 RON | 159.084 RON | 299.154 RON | 104.823 RON | 194.331 RON | 91.791 RON | 207.363 RON | 7.917 RON | 94.901 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 608.089 RON | 610.285 RON | 404.464 RON | 180.482 RON | 205.821 RON | 354.119 RON | 198.109 RON | 156.010 RON | 272.273 RON | 81.846 RON | 0 RON | 66.947 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Top format din 328 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 190,1 K RON | 118,7 K RON | 154,4 K RON | 251,6 K RON | 346,0 K RON | 601,3 K RON | 608,1 K RON |
| Venituri totale | 190,5 K RON | 122,3 K RON | 154,4 K RON | 251,9 K RON | 351,5 K RON | 601,9 K RON | 610,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 203,7 K RON | 116,7 K RON | 145,9 K RON | 216,1 K RON | 267,2 K RON | 442,9 K RON | 404,5 K RON |
| Rezultat net | −14,7 K RON | 5,1 K RON | 8,5 K RON | 34,7 K RON | 82,4 K RON | 143,5 K RON | 180,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 668,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,09 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,08 |
| Durata încasare (zile) | 40 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 56,0 K RON | 78,5 K RON | 71,4% |
| 2020 | 16,4 K RON | 44,0 K RON | 37,3% |
| 2021 | 54,2 K RON | 90,3 K RON | 60,0% |
| 2022 | 55,7 K RON | 126,4 K RON | 44,0% |
| 2023 | 116,3 K RON | 270,0 K RON | 43,1% |
| 2024 | 207,4 K RON | 299,2 K RON | 69,3% |
| 2025 | 81,8 K RON | 354,1 K RON | 23,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 190,1 K RON | 118,7 K RON | 154,4 K RON | 251,6 K RON | 346,0 K RON | 601,3 K RON | 608,1 K RON | ▲ 1,1% |
| Rezultat net | −14,7 K RON | 5,1 K RON | 8,5 K RON | 34,7 K RON | 82,4 K RON | 143,5 K RON | 180,5 K RON | ▲ 25,8% |
| Total active | 78,5 K RON | 44,0 K RON | 90,3 K RON | 126,4 K RON | 270,0 K RON | 299,2 K RON | 354,1 K RON | ▲ 18,4% |
| Capitaluri proprii | 22,5 K RON | 27,6 K RON | 36,1 K RON | 70,7 K RON | 153,7 K RON | 91,8 K RON | 272,3 K RON | ▲ 196,6% |
| Datorii totale | 56,0 K RON | 16,4 K RON | 54,2 K RON | 55,7 K RON | 116,3 K RON | 207,4 K RON | 81,8 K RON | ▼ 60,5% |
| Lichiditate curentă | 0,58 | 1,10 | 1,04 | 1,94 | 1,63 | 0,94 | 1,91 | ▲ 103,4% |
| Marjă netă (%) | -7,74 | 4,29 | 5,50 | 13,78 | 23,82 | 23,87 | 29,68 | ▲ 24,3% |
| Scor bonitate | 37 | 75 | 75 | 95 | 90 | 73 | 90 | ▲ 23,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (180,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 668,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.