Publicitate

2 GMG CONSTRUCT SRL

CUI: 20713580 J2007000293120 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 20713580
Cod înmatriculare J2007000293120
EUID ROONRC.J2007000293120
Data înmatriculării 2007-01-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 12 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. GHEORGHE DIMA, 39A, III, 34

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Sector: 0
Stradă: Str. GHEORGHE DIMA
Număr: 39A
Etaj: III
Apartament: 34

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.057.428 RON 5.058.071 RON 2.606.323 RON 2.210.517 RON 2.451.748 RON 4.979.162 RON 1.467.208 RON 3.511.954 RON 3.260.758 RON 1.718.404 RON 0 RON 2.666.092 RON 0 RON 0 RON 6
2024 7.049.360 RON 7.067.117 RON 3.077.515 RON 3.455.184 RON 3.989.602 RON 8.160.827 RON 1.236.340 RON 6.924.487 RON 4.807.947 RON 3.352.880 RON 12.425 RON 3.948.982 RON 0 RON 0 RON 11
2025 7.303.123 RON 7.331.020 RON 3.681.184 RON 3.055.947 RON 3.649.836 RON 7.205.611 RON 1.084.137 RON 6.121.474 RON 3.055.779 RON 4.149.832 RON 58.785 RON 4.460.528 RON 0 RON 0 RON 12

Reprezentanți și administratori (1)

GHINDEA MARCEL GABRIEL
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (45)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,586 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
7,30 M RON
Rezultat Net 2025
3,06 M RON
Total Active 2025
7,21 M RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,06 M RON 7,05 M RON 7,30 M RON
Venituri totale 5,06 M RON 7,07 M RON 7,33 M RON
Cheltuieli totale 2,61 M RON 3,08 M RON 3,68 M RON
Rezultat net 2,21 M RON 3,46 M RON 3,06 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 8,72 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,48 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,46 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,39 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,74 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,08 M RON (15%)
Active circulante6,12 M RON (85%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri58,8 K RON
Creanțe4,46 M RON
Numerar1,60 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 124,23
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 1,64
Durata încasare (zile) 223

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
50,0%
Marjă netă
41,8%
ROA
42,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,72 M RON 4,98 M RON 34,5%
2024 3,35 M RON 8,16 M RON 41,1%
2025 4,15 M RON 7,21 M RON 57,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,06 M RON 7,05 M RON 7,30 M RON ▲ 3,6%
Rezultat net 2,21 M RON 3,46 M RON 3,06 M RON ▼ 11,6%
Total active 4,98 M RON 8,16 M RON 7,21 M RON ▼ 11,7%
Capitaluri proprii 3,26 M RON 4,81 M RON 3,06 M RON ▼ 36,4%
Datorii totale 1,72 M RON 3,35 M RON 4,15 M RON ▲ 23,8%
Lichiditate curentă 2,04 2,07 1,48 ▼ 28,6%
Marjă netă (%) 43,71 49,01 41,84 ▼ 14,6%
Scor bonitate 87 100 72 ▼ 28,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,06 M RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 8,72 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate