Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MAG-MORFEO SRL

CUI: 22845561 J2007002070046 SRL Bacău, Municipiul Bacău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22845561
Cod înmatriculare J2007002070046
EUID ROONRC.J2007002070046
Data înmatriculării 2007-11-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, CARPAŢI, 14, A, 7, 600085

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Stradă: CARPAŢI
Număr: 14
Scară: A
Apartament: 7
Cod poștal: 600085

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 241.149 RON 246.190 RON 255.172 RON −11.948 RON −8.982 RON 106.352 RON 1.375 RON 104.977 RON −17.042 RON 73.783 RON 72.072 RON 31.814 RON 49.611 RON 0 RON 2
2024 278.126 RON 285.550 RON 268.515 RON 13.429 RON 17.035 RON 133.877 RON 1.375 RON 132.502 RON −3.613 RON 64.990 RON 60.170 RON 37.248 RON 72.500 RON 0 RON 2
2025 348.273 RON 361.014 RON 353.713 RON 2.549 RON 7.301 RON 175.560 RON 1.375 RON 174.185 RON −1.064 RON 63.919 RON 96.217 RON 42.065 RON 112.705 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BRAŞOVEANU VASILE
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 49 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−1.064 RON) — datoriile depășesc activele
Cifra de Afaceri 2025
348,3 K RON
Rezultat Net 2025
2,5 K RON
Total Active 2025
175,6 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 241,1 K RON 278,1 K RON 348,3 K RON
Venituri totale 246,2 K RON 285,6 K RON 361,0 K RON
Cheltuieli totale 255,2 K RON 268,5 K RON 353,7 K RON
Rezultat net −11,9 K RON 13,4 K RON 2,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 396,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−1.064 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 36.4% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,73 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,22 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,56 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,75 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,4 K RON (0.8%)
Active circulante174,2 K RON (99.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri96,2 K RON
Creanțe42,1 K RON
Numerar35,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,62
Durata stocaj (zile) 101
Rotație creanțe (ori/an) 8,28
Durata încasare (zile) 44

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,1%
Marjă netă
0,7%
ROA
1,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 73,8 K RON 106,4 K RON 69,4%
2024 65,0 K RON 133,9 K RON 48,5%
2025 63,9 K RON 175,6 K RON 36,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 241,1 K RON 278,1 K RON 348,3 K RON ▲ 25,2%
Rezultat net −11,9 K RON 13,4 K RON 2,5 K RON ▼ 81,0%
Total active 106,4 K RON 133,9 K RON 175,6 K RON ▲ 31,1%
Capitaluri proprii −17,0 K RON −3,6 K RON −1,1 K RON ▲ 70,6%
Datorii totale 73,8 K RON 65,0 K RON 63,9 K RON ▼ 1,6%
Lichiditate curentă 1,42 2,04 2,73 ▲ 33,7%
Marjă netă (%) -4,95 4,83 0,73 ▼ 84,9%
Scor bonitate 31 67 62 ▼ 7,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 396,3 K RON.

Riscuri identificate

  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.

Recomandări

  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.