Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HELP MULTISERVICES SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, PARTER, 61072, 6, CORP A, CAMERA 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.251.919 RON | 2.257.316 RON | 1.848.959 RON | 388.512 RON | 408.357 RON | 487.568 RON | 40.712 RON | 446.856 RON | 423.010 RON | 69.096 RON | 9.938 RON | 129.640 RON | 9.492 RON | 14.030 RON | 34 |
| 2024 | 8.441.478 RON | 8.475.297 RON | 7.222.326 RON | 1.048.792 RON | 1.252.971 RON | 3.208.548 RON | 1.338.676 RON | 1.869.872 RON | 1.057.242 RON | 2.155.909 RON | 44.641 RON | 1.075.202 RON | 1.313 RON | 5.916 RON | 14 |
| 2025 | 10.913.347 RON | 10.919.381 RON | 9.313.205 RON | 1.382.350 RON | 1.606.176 RON | 3.659.151 RON | 1.344.339 RON | 2.314.812 RON | 1.382.592 RON | 2.282.438 RON | 8.839 RON | 1.952.000 RON | 0 RON | 5.879 RON | 25 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8121 — Activități generale de curățenie a clădirilor
Top format din 1,047 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,25 M RON | 8,44 M RON | 10,91 M RON |
| Venituri totale | 2,26 M RON | 8,48 M RON | 10,92 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,85 M RON | 7,22 M RON | 9,31 M RON |
| Rezultat net | 388,5 K RON | 1,05 M RON | 1,38 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 15,86 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,01 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,01 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.234,68 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,59 |
| Durata încasare (zile) | 65 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 69,1 K RON | 487,6 K RON | 14,2% |
| 2024 | 2,16 M RON | 3,21 M RON | 67,2% |
| 2025 | 2,28 M RON | 3,66 M RON | 62,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,25 M RON | 8,44 M RON | 10,91 M RON | ▲ 29,3% |
| Rezultat net | 388,5 K RON | 1,05 M RON | 1,38 M RON | ▲ 31,8% |
| Total active | 487,6 K RON | 3,21 M RON | 3,66 M RON | ▲ 14,0% |
| Capitaluri proprii | 423,0 K RON | 1,06 M RON | 1,38 M RON | ▲ 30,8% |
| Datorii totale | 69,1 K RON | 2,16 M RON | 2,28 M RON | ▲ 5,9% |
| Lichiditate curentă | 6,47 | 0,87 | 1,01 | ▲ 16,9% |
| Marjă netă (%) | 17,25 | 12,42 | 12,67 | ▲ 2,0% |
| Scor bonitate | 87 | 73 | 85 | ▲ 16,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,38 M RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 15,86 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.