Publicitate

PROD VET SRL

CUI: 23194291 J2008000080518 SRL Călăraşi, Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 23194291
Cod înmatriculare J2008000080518
EUID ROONRC.J2008000080518
Data înmatriculării 2008-02-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă
Sector: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 801.086 RON 864.315 RON 842.433 RON 14.790 RON 21.882 RON 924.774 RON 169.941 RON 754.833 RON 96.654 RON 828.120 RON 373.990 RON 234.359 RON 0 RON 0 RON 3
2024 994.784 RON 1.028.328 RON 957.727 RON 44.986 RON 70.601 RON 938.431 RON 128.500 RON 809.931 RON 141.639 RON 796.792 RON 367.028 RON 206.762 RON 0 RON 0 RON 3
2025 1.156.550 RON 1.081.407 RON 812.477 RON 239.081 RON 268.930 RON 1.146.918 RON 104.952 RON 1.041.966 RON 380.720 RON 766.198 RON 300.312 RON 280.729 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

DUME JUSTIN GABRIEL
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului
DOCHIŢA ION
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 54 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,16 M RON
Rezultat Net 2025
239,1 K RON
Total Active 2025
1,15 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 801,1 K RON 994,8 K RON 1,16 M RON
Venituri totale 864,3 K RON 1,03 M RON 1,08 M RON
Cheltuieli totale 842,4 K RON 957,7 K RON 812,5 K RON
Rezultat net 14,8 K RON 45,0 K RON 239,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,34 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,36 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,97 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,60 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,50 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate105,0 K RON (9.2%)
Active circulante1,04 M RON (90.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri300,3 K RON
Creanțe280,7 K RON
Numerar460,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,85
Durata stocaj (zile) 95
Rotație creanțe (ori/an) 4,12
Durata încasare (zile) 89

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,3%
Marjă netă
20,7%
ROA
20,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 828,1 K RON 924,8 K RON 89,6%
2024 796,8 K RON 938,4 K RON 84,9%
2025 766,2 K RON 1,15 M RON 66,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 801,1 K RON 994,8 K RON 1,16 M RON ▲ 16,3%
Rezultat net 14,8 K RON 45,0 K RON 239,1 K RON ▲ 431,5%
Total active 924,8 K RON 938,4 K RON 1,15 M RON ▲ 22,2%
Capitaluri proprii 96,7 K RON 141,6 K RON 380,7 K RON ▲ 168,8%
Datorii totale 828,1 K RON 796,8 K RON 766,2 K RON ▼ 3,8%
Lichiditate curentă 0,91 1,02 1,36 ▲ 33,8%
Marjă netă (%) 1,85 4,52 20,67 ▲ 357,3%
Scor bonitate 50 70 85 ▲ 21,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (239,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,34 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate