Publicitate

RELIGO CONSTRUCT SRL

CUI: 24183940 J2008001287260 SRL Mureş, Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 24183940
Cod înmatriculare J2008001287260
EUID ROONRC.J2008001287260
Data înmatriculării 2008-07-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă, 597

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Valea Largă, Comuna Valea Largă
Sector: 0
Număr: 597

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 153.978 RON 153.986 RON 161.189 RON −8.711 RON −7.203 RON 84.369 RON 2.713 RON 81.656 RON 43.012 RON 41.357 RON 2.589 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2024 661.811 RON 661.825 RON 542.352 RON 104.614 RON 119.473 RON 223.339 RON 1.241 RON 222.098 RON 147.626 RON 75.713 RON 294 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2025 74.328 RON 74.340 RON 145.193 RON −71.597 RON −70.853 RON 81.504 RON 62.531 RON 18.973 RON 76.029 RON 5.475 RON 1.522 RON 128 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

OLTEAN GHEORGHE-FLORIN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (36)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 789 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−71.597 RON)
Cifra de Afaceri 2025
74,3 K RON
Rezultat Net 2025
−71,6 K RON
Total Active 2025
81,5 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 154,0 K RON 661,8 K RON 74,3 K RON
Venituri totale 154,0 K RON 661,8 K RON 74,3 K RON
Cheltuieli totale 161,2 K RON 542,4 K RON 145,2 K RON
Rezultat net −8,7 K RON 104,6 K RON −71,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 217,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,47 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,19 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,16 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 14,89 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate62,5 K RON (76.7%)
Active circulante19,0 K RON (23.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,5 K RON
Creanțe128 RON
Numerar17,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 48,84
Durata stocaj (zile) 8
Rotație creanțe (ori/an) 580,69
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-95,3%
Marjă netă
-96,3%
ROA
-87,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 41,4 K RON 84,4 K RON 49,0%
2024 75,7 K RON 223,3 K RON 33,9%
2025 5,5 K RON 81,5 K RON 6,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 154,0 K RON 661,8 K RON 74,3 K RON ▼ 88,8%
Rezultat net −8,7 K RON 104,6 K RON −71,6 K RON ▼ 168,4%
Total active 84,4 K RON 223,3 K RON 81,5 K RON ▼ 63,5%
Capitaluri proprii 43,0 K RON 147,6 K RON 76,0 K RON ▼ 48,5%
Datorii totale 41,4 K RON 75,7 K RON 5,5 K RON ▼ 92,8%
Lichiditate curentă 1,97 2,93 3,47 ▲ 18,1%
Marjă netă (%) -5,66 15,81 -96,33 ▼ 709,3%
Scor bonitate 59 100 64 ▼ 36,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (3.47), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 217,1 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate