Publicitate

CONSTRUCT MAPCOM SRL

CUI: 1238311 J26/415/1991 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1238311
Cod înmatriculare J26/415/1991
EUID ROONRC.J26/415/1991
Data înmatriculării 1991-05-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 66 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, Str. INSULEI, 1, 0540354, Sala de productie et.1

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Sector: 0
Stradă: Str. INSULEI
Număr: 1
Cod poștal: 0540354
Completare adresă: Sala de productie et.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 67.149.168 RON 67.138.201 RON 66.324.235 RON 704.903 RON 813.966 RON 32.947.201 RON 2.319.039 RON 30.628.162 RON 7.793.153 RON 25.129.406 RON 8.670.963 RON 9.174.513 RON 28.438 RON 3.796 RON 81
2024 38.744.736 RON 41.577.808 RON 40.021.118 RON 1.348.132 RON 1.556.690 RON 24.111.643 RON 2.082.806 RON 22.028.837 RON 9.141.285 RON 14.958.425 RON 11.196.817 RON 3.576.863 RON 15.313 RON 3.380 RON 75
2025 56.182.093 RON 55.093.234 RON 51.319.317 RON 3.296.679 RON 3.773.917 RON 45.351.294 RON 1.735.020 RON 43.616.274 RON 10.437.964 RON 34.914.712 RON 10.212.171 RON 22.753.570 RON 2.188 RON 3.570 RON 66

Reprezentanți și administratori (1)

PLOPEANU DORU ALIN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 789 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
56,18 M RON
Rezultat Net 2025
3,30 M RON
Total Active 2025
45,35 M RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 67,15 M RON 38,74 M RON 56,18 M RON
Venituri totale 67,14 M RON 41,58 M RON 55,09 M RON
Cheltuieli totale 66,32 M RON 40,02 M RON 51,32 M RON
Rezultat net 704,9 K RON 1,35 M RON 3,30 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 43,06 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,25 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,96 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,74 M RON (3.8%)
Active circulante43,62 M RON (96.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri10,21 M RON
Creanțe22,75 M RON
Numerar6,15 M RON
Alte active circulante4,50 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,50
Durata stocaj (zile) 66
Rotație creanțe (ori/an) 2,47
Durata încasare (zile) 148

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,7%
Marjă netă
5,9%
ROA
7,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 25,13 M RON 32,95 M RON 76,3%
2024 14,96 M RON 24,11 M RON 62,0%
2025 34,91 M RON 45,35 M RON 77,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 67,15 M RON 38,74 M RON 56,18 M RON ▲ 45,0%
Rezultat net 704,9 K RON 1,35 M RON 3,30 M RON ▲ 144,5%
Total active 32,95 M RON 24,11 M RON 45,35 M RON ▲ 88,1%
Capitaluri proprii 7,79 M RON 9,14 M RON 10,44 M RON ▲ 14,2%
Datorii totale 25,13 M RON 14,96 M RON 34,91 M RON ▲ 133,4%
Lichiditate curentă 1,22 1,47 1,25 ▼ 15,2%
Marjă netă (%) 1,05 3,48 5,87 ▲ 68,7%
Scor bonitate 57 70 70 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,30 M RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate