Publicitate

GRENERG SRL

CUI: 24562545 J2008001317309 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 24562545
Cod înmatriculare J2008001317309
EUID ROONRC.J2008001317309
Data înmatriculării 2008-10-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 18 ani
Salariați (2025) 20 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, NICOLAE BĂLCESCU, 28, 1, 440039

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: NICOLAE BĂLCESCU
Număr: 28
Apartament: 1
Cod poștal: 440039

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 55.715.727 RON 65.231.329 RON 58.207.819 RON 6.075.842 RON 7.023.510 RON 26.288.736 RON 1.288.069 RON 25.000.667 RON 16.736.988 RON 9.175.314 RON 1.404.708 RON 16.912.010 RON 496.820 RON 120.386 RON 17
2024 65.287.869 RON 66.288.911 RON 61.272.685 RON 4.026.168 RON 5.016.226 RON 33.334.252 RON 4.652.043 RON 28.682.209 RON 16.672.856 RON 16.200.987 RON 2.799.228 RON 21.600.491 RON 496.820 RON 36.411 RON 20
2025 79.544.841 RON 80.713.457 RON 72.468.751 RON 6.974.322 RON 8.244.706 RON 34.277.867 RON 6.350.211 RON 27.927.656 RON 21.291.777 RON 12.528.095 RON 2.261.493 RON 23.688.265 RON 496.820 RON 38.825 RON 20

Reprezentanți și administratori (2)

REIZER SZBOLCS GABOR
reprezentant al persoanei juridice
Satu Mare, România
Pagina administratorului
CHINCEA DAN
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 64 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
79,54 M RON
Rezultat Net 2025
6,97 M RON
Total Active 2025
34,28 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 55,72 M RON 65,29 M RON 79,54 M RON
Venituri totale 65,23 M RON 66,29 M RON 80,71 M RON
Cheltuieli totale 58,21 M RON 61,27 M RON 72,47 M RON
Rezultat net 6,08 M RON 4,03 M RON 6,97 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 90,68 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,23 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,05 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,11 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,74 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate6,35 M RON (18.5%)
Active circulante27,93 M RON (81.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,26 M RON
Creanțe23,69 M RON
Numerar1,38 M RON
Alte active circulante600,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 35,17
Durata stocaj (zile) 10
Rotație creanțe (ori/an) 3,36
Durata încasare (zile) 109

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
10,4%
Marjă netă
8,8%
ROA
20,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 9,18 M RON 26,29 M RON 34,9%
2024 16,20 M RON 33,33 M RON 48,6%
2025 12,53 M RON 34,28 M RON 36,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 55,72 M RON 65,29 M RON 79,54 M RON ▲ 21,8%
Rezultat net 6,08 M RON 4,03 M RON 6,97 M RON ▲ 73,2%
Total active 26,29 M RON 33,33 M RON 34,28 M RON ▲ 2,8%
Capitaluri proprii 16,74 M RON 16,67 M RON 21,29 M RON ▲ 27,7%
Datorii totale 9,18 M RON 16,20 M RON 12,53 M RON ▼ 22,7%
Lichiditate curentă 2,72 1,77 2,23 ▲ 25,9%
Marjă netă (%) 10,91 6,17 8,77 ▲ 42,1%
Scor bonitate 87 77 95 ▲ 23,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,97 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.23), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 90,68 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate