Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CENTRUL MEDICAL MEGA SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Nuci, Comuna Nuci, CALEA BUCUREŞTI, 258, 77140, în incinta Complexului de Sănătate
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 260.726 RON | 260.940 RON | 236.278 RON | 20.610 RON | 24.662 RON | 401.266 RON | 192.255 RON | 209.011 RON | 124.498 RON | 276.768 RON | 4.147 RON | 12.310 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 325.104 RON | 325.146 RON | 268.306 RON | 53.279 RON | 56.840 RON | 352.518 RON | 156.358 RON | 196.160 RON | 125.277 RON | 227.241 RON | 0 RON | 171.347 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 406.477 RON | 406.816 RON | 328.394 RON | 74.402 RON | 78.422 RON | 373.975 RON | 112.154 RON | 261.821 RON | 199.679 RON | 174.296 RON | 0 RON | 260.848 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 439.084 RON | 439.084 RON | 290.173 RON | 143.819 RON | 148.911 RON | 384.072 RON | 80.718 RON | 303.354 RON | 343.498 RON | 40.574 RON | 0 RON | 12.458 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 545.562 RON | 545.572 RON | 384.111 RON | 156.005 RON | 161.461 RON | 526.280 RON | 25.503 RON | 500.777 RON | 499.503 RON | 26.777 RON | 0 RON | 168.285 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 783.793 RON | 783.793 RON | 570.726 RON | 190.414 RON | 213.067 RON | 475.543 RON | 6.872 RON | 468.671 RON | 449.818 RON | 25.725 RON | 0 RON | 382.328 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 784.284 RON | 786.313 RON | 401.371 RON | 361.588 RON | 384.942 RON | 784.273 RON | 0 RON | 784.273 RON | 372.805 RON | 490.028 RON | 0 RON | 532.327 RON | 0 RON | 78.560 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8623 Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală
- 8720 Activități ale centrelor de recuperare pshică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 93 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 260,7 K RON | 325,1 K RON | 406,5 K RON | 439,1 K RON | 545,6 K RON | 783,8 K RON | 784,3 K RON |
| Venituri totale | 260,9 K RON | 325,1 K RON | 406,8 K RON | 439,1 K RON | 545,6 K RON | 783,8 K RON | 786,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 236,3 K RON | 268,3 K RON | 328,4 K RON | 290,2 K RON | 384,1 K RON | 570,7 K RON | 401,4 K RON |
| Rezultat net | 20,6 K RON | 53,3 K RON | 74,4 K RON | 143,8 K RON | 156,0 K RON | 190,4 K RON | 361,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 881,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,60 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,47 |
| Durata încasare (zile) | 248 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 276,8 K RON | 401,3 K RON | 69,0% |
| 2020 | 227,2 K RON | 352,5 K RON | 64,5% |
| 2021 | 174,3 K RON | 374,0 K RON | 46,6% |
| 2022 | 40,6 K RON | 384,1 K RON | 10,6% |
| 2023 | 26,8 K RON | 526,3 K RON | 5,1% |
| 2024 | 25,7 K RON | 475,5 K RON | 5,4% |
| 2025 | 490,0 K RON | 784,3 K RON | 62,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 260,7 K RON | 325,1 K RON | 406,5 K RON | 439,1 K RON | 545,6 K RON | 783,8 K RON | 784,3 K RON | ▲ 0,1% |
| Rezultat net | 20,6 K RON | 53,3 K RON | 74,4 K RON | 143,8 K RON | 156,0 K RON | 190,4 K RON | 361,6 K RON | ▲ 89,9% |
| Total active | 401,3 K RON | 352,5 K RON | 374,0 K RON | 384,1 K RON | 526,3 K RON | 475,5 K RON | 784,3 K RON | ▲ 64,9% |
| Capitaluri proprii | 124,5 K RON | 125,3 K RON | 199,7 K RON | 343,5 K RON | 499,5 K RON | 449,8 K RON | 372,8 K RON | ▼ 17,1% |
| Datorii totale | 276,8 K RON | 227,2 K RON | 174,3 K RON | 40,6 K RON | 26,8 K RON | 25,7 K RON | 490,0 K RON | ▲ 1.804,9% |
| Lichiditate curentă | 0,76 | 0,86 | 1,50 | 7,48 | 18,70 | 18,22 | 1,60 | ▼ 91,2% |
| Marjă netă (%) | 7,90 | 16,39 | 18,30 | 32,75 | 28,60 | 24,29 | 46,10 | ▲ 89,8% |
| Scor bonitate | 60 | 78 | 95 | 100 | 100 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (361,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 881,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.