Publicitate

DANDANA SRL

CUI: 25039928 J2009000104268 SRL Mureş, Sat Malea, Comuna Zau de Cîmpie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 25039928
Cod înmatriculare J2009000104268
EUID ROONRC.J2009000104268
Data înmatriculării 2009-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Malea, Comuna Zau de Cîmpie, 16

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Malea, Comuna Zau de Cîmpie
Sector: 0
Număr: 16
Cod poștal: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 811.530 RON 1.383.138 RON 1.303.483 RON 69.527 RON 79.655 RON 1.368.628 RON 717.163 RON 651.465 RON 466.960 RON 901.668 RON 244.899 RON 359.608 RON 0 RON 0 RON 5
2024 527.457 RON 1.196.141 RON 1.099.434 RON 78.957 RON 96.707 RON 1.037.991 RON 551.728 RON 486.263 RON 545.918 RON 492.073 RON 440.485 RON 36.323 RON 0 RON 0 RON 5
2025 745.576 RON 791.171 RON 1.168.159 RON −393.646 RON −376.988 RON 675.349 RON 338.915 RON 336.434 RON 152.272 RON 523.077 RON 259.781 RON 23.510 RON 0 RON 0 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

DAN CONSTANTIN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 35 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.64) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−393.646 RON)
Cifra de Afaceri 2025
745,6 K RON
Rezultat Net 2025
−393,6 K RON
Total Active 2025
675,3 K RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 811,5 K RON 527,5 K RON 745,6 K RON
Venituri totale 1,38 M RON 1,20 M RON 791,2 K RON
Cheltuieli totale 1,30 M RON 1,10 M RON 1,17 M RON
Rezultat net 69,5 K RON 79,0 K RON −393,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 628,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,64 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,15 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate338,9 K RON (50.2%)
Active circulante336,4 K RON (49.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri259,8 K RON
Creanțe23,5 K RON
Numerar53,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,87
Durata stocaj (zile) 127
Rotație creanțe (ori/an) 31,71
Durata încasare (zile) 12

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-50,6%
Marjă netă
-52,8%
ROA
-58,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 901,7 K RON 1,37 M RON 65,9%
2024 492,1 K RON 1,04 M RON 47,4%
2025 523,1 K RON 675,3 K RON 77,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 811,5 K RON 527,5 K RON 745,6 K RON ▲ 41,4%
Rezultat net 69,5 K RON 79,0 K RON −393,6 K RON ▼ 598,6%
Total active 1,37 M RON 1,04 M RON 675,3 K RON ▼ 34,9%
Capitaluri proprii 467,0 K RON 545,9 K RON 152,3 K RON ▼ 72,1%
Datorii totale 901,7 K RON 492,1 K RON 523,1 K RON ▲ 6,3%
Lichiditate curentă 0,72 0,99 0,64 ▼ 34,9%
Marjă netă (%) 8,57 14,97 -52,80 ▼ 452,7%
Scor bonitate 60 78 37 ▼ 52,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate