Publicitate

AGROSTAR FARMEX SRL

CUI: 25061518 J2009000169034 SRL Argeş, Sat Stolnici, Comuna Stolnici
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 25061518
Cod înmatriculare J2009000169034
EUID ROONRC.J2009000169034
Data înmatriculării 2009-02-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Stolnici, Comuna Stolnici, Complexului, 652

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Stolnici, Comuna Stolnici
Stradă: Complexului
Număr: 652

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.517.659 RON 4.966.877 RON 4.636.853 RON 279.362 RON 330.024 RON 9.953.923 RON 7.054.701 RON 2.899.222 RON 1.432.751 RON 8.307.811 RON 2.040.125 RON 779.339 RON 468.738 RON 255.377 RON 10
2024 2.266.827 RON 10.215.468 RON 5.656.908 RON 3.928.589 RON 4.558.560 RON 9.908.399 RON 5.181.846 RON 4.726.553 RON 5.361.339 RON 4.183.171 RON 1.209.542 RON 1.654.616 RON 390.751 RON 26.862 RON 9
2025 1.881.465 RON 3.667.490 RON 3.208.243 RON 379.019 RON 459.247 RON 9.673.794 RON 4.741.413 RON 4.932.381 RON 5.740.358 RON 3.670.682 RON 2.453.071 RON 2.324.144 RON 326.751 RON 63.997 RON 9

Reprezentanți și administratori (1)

MARINESCU GIANINA CĂTĂLINA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (111)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 13 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,88 M RON
Rezultat Net 2025
379,0 K RON
Total Active 2025
9,67 M RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 4,52 M RON 2,27 M RON 1,88 M RON
Venituri totale 4,97 M RON 10,22 M RON 3,67 M RON
Cheltuieli totale 4,64 M RON 5,66 M RON 3,21 M RON
Rezultat net 279,4 K RON 3,93 M RON 379,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 252,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,34 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,68 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,64 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,74 M RON (49%)
Active circulante4,93 M RON (51%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,45 M RON
Creanțe2,32 M RON
Numerar155,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,77
Durata stocaj (zile) 476
Rotație creanțe (ori/an) 0,81
Durata încasare (zile) 451

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
24,4%
Marjă netă
20,1%
ROA
3,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 8,31 M RON 9,95 M RON 83,5%
2024 4,18 M RON 9,91 M RON 42,2%
2025 3,67 M RON 9,67 M RON 37,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,52 M RON 2,27 M RON 1,88 M RON ▼ 17,0%
Rezultat net 279,4 K RON 3,93 M RON 379,0 K RON ▼ 90,4%
Total active 9,95 M RON 9,91 M RON 9,67 M RON ▼ 2,4%
Capitaluri proprii 1,43 M RON 5,36 M RON 5,74 M RON ▲ 7,1%
Datorii totale 8,31 M RON 4,18 M RON 3,67 M RON ▼ 12,3%
Lichiditate curentă 0,35 1,13 1,34 ▲ 18,9%
Marjă netă (%) 6,18 173,31 20,14 ▼ 88,4%
Scor bonitate 50 85 77 ▼ 9,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (379,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate