CENTRUL DE MĂTCI SCHELL-GUI SRL
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Ciucurova, Comuna Ciucurova, PRINCIPALĂ, 238
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 22.579.276 RON | 23.939.814 RON | 23.833.281 RON | 66.782 RON | 106.533 RON | 21.038.485 RON | 3.199.705 RON | 17.838.780 RON | 6.791.610 RON | 14.246.875 RON | 13.950.769 RON | 3.827.184 RON | 0 RON | 0 RON | 24 |
| 2024 | 29.418.249 RON | 29.474.301 RON | 29.244.553 RON | 169.390 RON | 229.748 RON | 24.034.817 RON | 2.881.561 RON | 21.153.256 RON | 5.010.514 RON | 19.024.303 RON | 12.798.953 RON | 5.113.254 RON | 0 RON | 0 RON | 24 |
| 2025 | 22.197.701 RON | 22.933.119 RON | 22.132.710 RON | 670.987 RON | 800.409 RON | 22.181.459 RON | 4.912.187 RON | 17.269.272 RON | 5.512.111 RON | 16.669.348 RON | 10.685.935 RON | 2.624.217 RON | 0 RON | 0 RON | 22 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 0148 Creșterea altor animale
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1089 — Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Top format din 1 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,58 M RON | 29,42 M RON | 22,20 M RON |
| Venituri totale | 23,94 M RON | 29,47 M RON | 22,93 M RON |
| Cheltuieli totale | 23,83 M RON | 29,24 M RON | 22,13 M RON |
| Rezultat net | 66,8 K RON | 169,4 K RON | 671,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 24,35 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,04 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,39 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,08 |
| Durata stocaj (zile) | 176 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,46 |
| Durata încasare (zile) | 43 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 14,25 M RON | 21,04 M RON | 67,7% |
| 2024 | 19,02 M RON | 24,03 M RON | 79,2% |
| 2025 | 16,67 M RON | 22,18 M RON | 75,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22,58 M RON | 29,42 M RON | 22,20 M RON | ▼ 24,5% |
| Rezultat net | 66,8 K RON | 169,4 K RON | 671,0 K RON | ▲ 296,1% |
| Total active | 21,04 M RON | 24,03 M RON | 22,18 M RON | ▼ 7,7% |
| Capitaluri proprii | 6,79 M RON | 5,01 M RON | 5,51 M RON | ▲ 10,0% |
| Datorii totale | 14,25 M RON | 19,02 M RON | 16,67 M RON | ▼ 12,4% |
| Lichiditate curentă | 1,25 | 1,11 | 1,04 | ▼ 6,8% |
| Marjă netă (%) | 0,30 | 0,58 | 3,02 | ▲ 420,7% |
| Scor bonitate | 62 | 65 | 57 | ▼ 12,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (671,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,35 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.