Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FEDERAL PAZĂ ŞI PROTECŢIE SRL
Date generale
Adresă
România, Olt, Municipiul Slatina, UNIRII, 3, FA12A, 3, PARTER, 1, BIROUL NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.902.948 RON | 1.941.455 RON | 1.290.429 RON | 631.992 RON | 651.026 RON | 1.271.265 RON | 5.597 RON | 1.265.668 RON | 632.232 RON | 639.033 RON | 0 RON | 394.125 RON | 0 RON | 0 RON | 44 |
| 2020 | 2.088.273 RON | 2.088.437 RON | 1.369.500 RON | 698.052 RON | 718.937 RON | 1.631.592 RON | 1.368 RON | 1.630.224 RON | 703.376 RON | 928.216 RON | 7.671 RON | 1.178.126 RON | 0 RON | 0 RON | 43 |
| 2021 | 1.832.567 RON | 1.834.295 RON | 1.380.453 RON | 435.499 RON | 453.842 RON | 832.237 RON | 7.631 RON | 824.606 RON | 435.739 RON | 396.498 RON | 114.033 RON | 359.400 RON | 0 RON | 0 RON | 42 |
| 2022 | 2.244.187 RON | 2.244.191 RON | 1.548.347 RON | 673.403 RON | 695.844 RON | 899.703 RON | 9.670 RON | 890.033 RON | 673.643 RON | 226.060 RON | 0 RON | 736.730 RON | 0 RON | 0 RON | 42 |
| 2023 | 3.012.083 RON | 3.012.092 RON | 2.008.947 RON | 936.368 RON | 1.003.145 RON | 1.299.126 RON | 6.849 RON | 1.292.277 RON | 936.608 RON | 362.518 RON | 0 RON | 813.435 RON | 0 RON | 0 RON | 48 |
| 2024 | 3.666.406 RON | 3.684.812 RON | 2.818.436 RON | 726.558 RON | 866.376 RON | 1.337.874 RON | 7.979 RON | 1.329.895 RON | 726.798 RON | 611.076 RON | 0 RON | 764.622 RON | 0 RON | 0 RON | 55 |
| 2025 | 1.266.943 RON | 1.296.211 RON | 1.006.675 RON | 242.675 RON | 289.536 RON | 668.662 RON | 8.276 RON | 660.386 RON | 242.915 RON | 425.747 RON | 0 RON | 561.757 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Olt, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8010 — Activităţi de protecţie şi gardă
Top format din 7 companii din județul Olt. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,90 M RON | 2,09 M RON | 1,83 M RON | 2,24 M RON | 3,01 M RON | 3,67 M RON | 1,27 M RON |
| Venituri totale | 1,94 M RON | 2,09 M RON | 1,83 M RON | 2,24 M RON | 3,01 M RON | 3,68 M RON | 1,30 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,29 M RON | 1,37 M RON | 1,38 M RON | 1,55 M RON | 2,01 M RON | 2,82 M RON | 1,01 M RON |
| Rezultat net | 632,0 K RON | 698,1 K RON | 435,5 K RON | 673,4 K RON | 936,4 K RON | 726,6 K RON | 242,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,26 |
| Durata încasare (zile) | 162 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 639,0 K RON | 1,27 M RON | 50,3% |
| 2020 | 928,2 K RON | 1,63 M RON | 56,9% |
| 2021 | 396,5 K RON | 832,2 K RON | 47,6% |
| 2022 | 226,1 K RON | 899,7 K RON | 25,1% |
| 2023 | 362,5 K RON | 1,30 M RON | 27,9% |
| 2024 | 611,1 K RON | 1,34 M RON | 45,7% |
| 2025 | 425,7 K RON | 668,7 K RON | 63,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,90 M RON | 2,09 M RON | 1,83 M RON | 2,24 M RON | 3,01 M RON | 3,67 M RON | 1,27 M RON | ▼ 65,4% |
| Rezultat net | 632,0 K RON | 698,1 K RON | 435,5 K RON | 673,4 K RON | 936,4 K RON | 726,6 K RON | 242,7 K RON | ▼ 66,6% |
| Total active | 1,27 M RON | 1,63 M RON | 832,2 K RON | 899,7 K RON | 1,30 M RON | 1,34 M RON | 668,7 K RON | ▼ 50,0% |
| Capitaluri proprii | 632,2 K RON | 703,4 K RON | 435,7 K RON | 673,6 K RON | 936,6 K RON | 726,8 K RON | 242,9 K RON | ▼ 66,6% |
| Datorii totale | 639,0 K RON | 928,2 K RON | 396,5 K RON | 226,1 K RON | 362,5 K RON | 611,1 K RON | 425,7 K RON | ▼ 30,3% |
| Lichiditate curentă | 1,98 | 1,76 | 2,08 | 3,94 | 3,56 | 2,18 | 1,55 | ▼ 28,7% |
| Marjă netă (%) | 33,21 | 33,43 | 23,76 | 30,01 | 31,09 | 19,82 | 19,15 | ▼ 3,4% |
| Scor bonitate | 77 | 85 | 87 | 100 | 95 | 87 | 70 | ▼ 19,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (242,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,63 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.