Publicitate

TEZAUR INVESTMENT GROUP SRL

CUI: 24988924 J2009000812400 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 24988924
Cod înmatriculare J2009000812400
EUID ROONRC.J2009000812400
Data înmatriculării 2009-01-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 88 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, GHEŢARILOR, 15, 1, 14106, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: GHEŢARILOR
Număr: 15
Etaj: 1
Cod poștal: 14106

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 69.977.537 RON 70.514.332 RON 53.242.961 RON 15.165.523 RON 17.271.371 RON 62.348.617 RON 2.437.725 RON 59.910.892 RON 43.910.025 RON 18.650.977 RON 14.082.913 RON 41.234.287 RON 2.612 RON 214.997 RON 72
2024 108.945.738 RON 109.141.364 RON 84.158.660 RON 21.673.508 RON 24.982.704 RON 85.701.720 RON 3.099.739 RON 82.601.981 RON 47.408.708 RON 38.457.499 RON 8.207.938 RON 69.478.349 RON 0 RON 164.487 RON 83
2025 135.509.466 RON 136.001.567 RON 104.978.494 RON 26.928.817 RON 31.023.073 RON 107.935.732 RON 3.228.706 RON 104.707.026 RON 52.664.017 RON 55.429.031 RON 8.642.352 RON 95.080.023 RON 0 RON 157.316 RON 88

Reprezentanți și administratori (2)

PETCU RALUCA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
PETRE SORINA
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 272 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
135,51 M RON
Rezultat Net 2025
26,93 M RON
Total Active 2025
107,94 M RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 69,98 M RON 108,95 M RON 135,51 M RON
Venituri totale 70,51 M RON 109,14 M RON 136,00 M RON
Cheltuieli totale 53,24 M RON 84,16 M RON 104,98 M RON
Rezultat net 15,17 M RON 21,67 M RON 26,93 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 170,34 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,89 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,73 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,95 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate3,23 M RON (3%)
Active circulante104,71 M RON (97%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri8,64 M RON
Creanțe95,08 M RON
Numerar984,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,68
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an) 1,43
Durata încasare (zile) 256

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,9%
Marjă netă
19,9%
ROA
25,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 18,65 M RON 62,35 M RON 29,9%
2024 38,46 M RON 85,70 M RON 44,9%
2025 55,43 M RON 107,94 M RON 51,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 69,98 M RON 108,95 M RON 135,51 M RON ▲ 24,4%
Rezultat net 15,17 M RON 21,67 M RON 26,93 M RON ▲ 24,2%
Total active 62,35 M RON 85,70 M RON 107,94 M RON ▲ 25,9%
Capitaluri proprii 43,91 M RON 47,41 M RON 52,66 M RON ▲ 11,1%
Datorii totale 18,65 M RON 38,46 M RON 55,43 M RON ▲ 44,1%
Lichiditate curentă 3,21 2,15 1,89 ▼ 12,1%
Marjă netă (%) 21,67 19,89 19,87 ▼ 0,1%
Scor bonitate 87 95 85 ▼ 10,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (26,93 M RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 170,34 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate