Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HIDROIZOLAŢII REM SRL
Date generale
Adresă
România, Bacău, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Str. EROILOR, 1, A, 2, 4, 0607355
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 7.279.924 RON | 7.325.482 RON | 6.913.033 RON | 325.378 RON | 412.449 RON | 2.230.160 RON | 150.600 RON | 2.079.560 RON | 546.578 RON | 1.468.867 RON | 417.518 RON | 1.327.184 RON | 298.723 RON | 84.008 RON | 16 |
| 2020 | 7.861.526 RON | 7.930.183 RON | 7.222.676 RON | 594.715 RON | 707.507 RON | 3.803.759 RON | 1.036.906 RON | 2.766.853 RON | 564.393 RON | 3.197.645 RON | 11.614 RON | 2.591.391 RON | 41.721 RON | 0 RON | 16 |
| 2021 | 10.802.575 RON | 10.813.000 RON | 10.404.809 RON | 340.879 RON | 408.191 RON | 4.989.877 RON | 1.363.558 RON | 3.626.319 RON | 845.272 RON | 3.987.377 RON | 157.408 RON | 2.609.770 RON | 275.238 RON | 118.010 RON | 26 |
| 2022 | 17.074.593 RON | 17.226.840 RON | 15.308.021 RON | 1.612.540 RON | 1.918.819 RON | 7.177.765 RON | 3.838.756 RON | 3.339.009 RON | 1.915.707 RON | 5.289.752 RON | 38.098 RON | 2.651.098 RON | 115.025 RON | 142.719 RON | 25 |
| 2023 | 12.094.844 RON | 12.142.271 RON | 10.287.531 RON | 1.533.204 RON | 1.854.740 RON | 6.071.522 RON | 3.955.213 RON | 2.116.309 RON | 2.686.088 RON | 3.521.154 RON | 40.953 RON | 1.779.986 RON | 56.418 RON | 192.138 RON | 23 |
| 2024 | 9.585.080 RON | 9.670.417 RON | 8.863.317 RON | 643.489 RON | 807.100 RON | 5.494.072 RON | 3.340.430 RON | 2.153.642 RON | 1.806.299 RON | 3.813.089 RON | 41.245 RON | 1.799.785 RON | 50.094 RON | 175.410 RON | 18 |
| 2025 | 6.445.552 RON | 6.669.958 RON | 5.810.541 RON | 694.716 RON | 859.417 RON | 4.757.359 RON | 2.912.155 RON | 1.845.204 RON | 2.537.685 RON | 2.320.096 RON | 0 RON | 1.816.047 RON | 165.234 RON | 265.656 RON | 15 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4391 — Activități de zidărie
Top format din 23 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,28 M RON | 7,86 M RON | 10,80 M RON | 17,07 M RON | 12,09 M RON | 9,59 M RON | 6,45 M RON |
| Venituri totale | 7,33 M RON | 7,93 M RON | 10,81 M RON | 17,23 M RON | 12,14 M RON | 9,67 M RON | 6,67 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,91 M RON | 7,22 M RON | 10,40 M RON | 15,31 M RON | 10,29 M RON | 8,86 M RON | 5,81 M RON |
| Rezultat net | 325,4 K RON | 594,7 K RON | 340,9 K RON | 1,61 M RON | 1,53 M RON | 643,5 K RON | 694,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,48 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,80 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,80 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,05 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,55 |
| Durata încasare (zile) | 103 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,47 M RON | 2,23 M RON | 65,9% |
| 2020 | 3,20 M RON | 3,80 M RON | 84,1% |
| 2021 | 3,99 M RON | 4,99 M RON | 79,9% |
| 2022 | 5,29 M RON | 7,18 M RON | 73,7% |
| 2023 | 3,52 M RON | 6,07 M RON | 58,0% |
| 2024 | 3,81 M RON | 5,49 M RON | 69,4% |
| 2025 | 2,32 M RON | 4,76 M RON | 48,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7,28 M RON | 7,86 M RON | 10,80 M RON | 17,07 M RON | 12,09 M RON | 9,59 M RON | 6,45 M RON | ▼ 32,8% |
| Rezultat net | 325,4 K RON | 594,7 K RON | 340,9 K RON | 1,61 M RON | 1,53 M RON | 643,5 K RON | 694,7 K RON | ▲ 8,0% |
| Total active | 2,23 M RON | 3,80 M RON | 4,99 M RON | 7,18 M RON | 6,07 M RON | 5,49 M RON | 4,76 M RON | ▼ 13,4% |
| Capitaluri proprii | 546,6 K RON | 564,4 K RON | 845,3 K RON | 1,92 M RON | 2,69 M RON | 1,81 M RON | 2,54 M RON | ▲ 40,5% |
| Datorii totale | 1,47 M RON | 3,20 M RON | 3,99 M RON | 5,29 M RON | 3,52 M RON | 3,81 M RON | 2,32 M RON | ▼ 39,2% |
| Lichiditate curentă | 1,42 | 0,87 | 0,91 | 0,63 | 0,60 | 0,56 | 0,80 | ▲ 40,8% |
| Marjă netă (%) | 4,47 | 7,56 | 3,16 | 9,44 | 12,68 | 6,71 | 10,78 | ▲ 60,7% |
| Scor bonitate | 57 | 63 | 58 | 63 | 58 | 53 | 78 | ▲ 47,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (694,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,48 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.