Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HELP MENTENANCE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 7, 61072, 6, CORP A, PARTER, SPATIU BIROU
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.564.510 RON | 3.585.638 RON | 2.787.070 RON | 762.711 RON | 798.568 RON | 813.432 RON | 12.489 RON | 800.943 RON | 762.951 RON | 51.805 RON | 4.767 RON | 92.297 RON | 0 RON | 1.324 RON | 80 |
| 2020 | 2.252.774 RON | 2.252.777 RON | 1.876.528 RON | 354.439 RON | 376.249 RON | 1.196.634 RON | 6.850 RON | 1.189.784 RON | 354.679 RON | 843.467 RON | 14.276 RON | 1.171.291 RON | 0 RON | 1.512 RON | 18 |
| 2021 | 4.213.936 RON | 4.213.939 RON | 2.465.787 RON | 1.706.855 RON | 1.748.152 RON | 1.952.361 RON | 4.742 RON | 1.947.619 RON | 1.707.095 RON | 247.006 RON | 9.118 RON | 553.180 RON | 0 RON | 1.740 RON | 18 |
| 2022 | 1.813.343 RON | 1.813.345 RON | 975.465 RON | 820.110 RON | 837.880 RON | 1.213.824 RON | 2.635 RON | 1.211.189 RON | 820.350 RON | 397.569 RON | 12.825 RON | 783.154 RON | 0 RON | 4.095 RON | 17 |
| 2023 | 2.407.786 RON | 2.407.792 RON | 1.389.866 RON | 994.326 RON | 1.017.926 RON | 1.160.399 RON | 527 RON | 1.159.872 RON | 994.566 RON | 166.470 RON | 13.506 RON | 167.101 RON | 0 RON | 637 RON | 28 |
| 2024 | 2.141.702 RON | 2.141.739 RON | 1.328.718 RON | 689.058 RON | 813.021 RON | 904.523 RON | 0 RON | 904.523 RON | 689.300 RON | 215.223 RON | 9.222 RON | 620.346 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.631.680 RON | 1.633.171 RON | 1.226.829 RON | 349.383 RON | 406.342 RON | 1.129.969 RON | 0 RON | 1.129.969 RON | 349.626 RON | 780.343 RON | 1.503 RON | 764.017 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8122 — Activități specializate de curățenie
Top format din 221 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,56 M RON | 2,25 M RON | 4,21 M RON | 1,81 M RON | 2,41 M RON | 2,14 M RON | 1,63 M RON |
| Venituri totale | 3,59 M RON | 2,25 M RON | 4,21 M RON | 1,81 M RON | 2,41 M RON | 2,14 M RON | 1,63 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,79 M RON | 1,88 M RON | 2,47 M RON | 975,5 K RON | 1,39 M RON | 1,33 M RON | 1,23 M RON |
| Rezultat net | 762,7 K RON | 354,4 K RON | 1,71 M RON | 820,1 K RON | 994,3 K RON | 689,1 K RON | 349,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,46 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,45 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,47 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,45 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.085,62 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,14 |
| Durata încasare (zile) | 171 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 51,8 K RON | 813,4 K RON | 6,4% |
| 2020 | 843,5 K RON | 1,20 M RON | 70,5% |
| 2021 | 247,0 K RON | 1,95 M RON | 12,7% |
| 2022 | 397,6 K RON | 1,21 M RON | 32,8% |
| 2023 | 166,5 K RON | 1,16 M RON | 14,4% |
| 2024 | 215,2 K RON | 904,5 K RON | 23,8% |
| 2025 | 780,3 K RON | 1,13 M RON | 69,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,56 M RON | 2,25 M RON | 4,21 M RON | 1,81 M RON | 2,41 M RON | 2,14 M RON | 1,63 M RON | ▼ 23,8% |
| Rezultat net | 762,7 K RON | 354,4 K RON | 1,71 M RON | 820,1 K RON | 994,3 K RON | 689,1 K RON | 349,4 K RON | ▼ 49,3% |
| Total active | 813,4 K RON | 1,20 M RON | 1,95 M RON | 1,21 M RON | 1,16 M RON | 904,5 K RON | 1,13 M RON | ▲ 24,9% |
| Capitaluri proprii | 763,0 K RON | 354,7 K RON | 1,71 M RON | 820,4 K RON | 994,6 K RON | 689,3 K RON | 349,6 K RON | ▼ 49,3% |
| Datorii totale | 51,8 K RON | 843,5 K RON | 247,0 K RON | 397,6 K RON | 166,5 K RON | 215,2 K RON | 780,3 K RON | ▲ 262,6% |
| Lichiditate curentă | 15,46 | 1,41 | 7,88 | 3,05 | 6,97 | 4,20 | 1,45 | ▼ 65,5% |
| Marjă netă (%) | 21,40 | 15,73 | 40,51 | 45,23 | 41,30 | 32,17 | 21,41 | ▼ 33,4% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 100 | 80 | 100 | 80 | 65 | ▼ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (349,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.