Publicitate

REMAT COPPER STEEL SRL

CUI: 26371118 J2010000002368 SRL Tulcea, Municipiul Tulcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26371118
Cod înmatriculare J2010000002368
EUID ROONRC.J2010000002368
Data înmatriculării 2010-01-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 16 ani
Salariați (2025) 33 angajați

Adresă

România, Tulcea, Municipiul Tulcea, Str. COMBUSTIBILULUI, 3, 820220

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Municipiul Tulcea
Sector: 0
Stradă: Str. COMBUSTIBILULUI
Număr: 3
Cod poștal: 820220

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 16.053.534 RON 16.262.066 RON 12.667.294 RON 3.148.354 RON 3.594.772 RON 5.923.244 RON 934.337 RON 4.988.907 RON 4.245.898 RON 1.677.346 RON 1.201.709 RON 583.513 RON 0 RON 0 RON 31
2024 12.157.781 RON 12.323.091 RON 10.797.169 RON 1.327.156 RON 1.525.922 RON 5.093.417 RON 758.244 RON 4.335.173 RON 1.559.886 RON 3.533.531 RON 1.992.925 RON 615.205 RON 0 RON 0 RON 31
2025 11.852.060 RON 11.883.163 RON 12.881.381 RON −998.218 RON −998.218 RON 3.041.982 RON 549.797 RON 2.492.185 RON 561.668 RON 2.480.314 RON 1.685.734 RON 769.074 RON 0 RON 0 RON 33

Reprezentanți și administratori (1)

VLĂSCEANU CORNEL
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−998.218 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 81.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
11,85 M RON
Rezultat Net 2025
−998,2 K RON
Total Active 2025
3,04 M RON
Scor Bonitate
37/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 37/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 16,05 M RON 12,16 M RON 11,85 M RON
Venituri totale 16,26 M RON 12,32 M RON 11,88 M RON
Cheltuieli totale 12,67 M RON 10,80 M RON 12,88 M RON
Rezultat net 3,15 M RON 1,33 M RON −998,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,15 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,00 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,33 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,23 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate549,8 K RON (18.1%)
Active circulante2,49 M RON (81.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,69 M RON
Creanțe769,1 K RON
Numerar37,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,03
Durata stocaj (zile) 52
Rotație creanțe (ori/an) 15,41
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-8,4%
Marjă netă
-8,4%
ROA
-32,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,68 M RON 5,92 M RON 28,3%
2024 3,53 M RON 5,09 M RON 69,4%
2025 2,48 M RON 3,04 M RON 81,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

37
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 16,05 M RON 12,16 M RON 11,85 M RON ▼ 2,5%
Rezultat net 3,15 M RON 1,33 M RON −998,2 K RON ▼ 175,2%
Total active 5,92 M RON 5,09 M RON 3,04 M RON ▼ 40,3%
Capitaluri proprii 4,25 M RON 1,56 M RON 561,7 K RON ▼ 64,0%
Datorii totale 1,68 M RON 3,53 M RON 2,48 M RON ▼ 29,8%
Lichiditate curentă 2,97 1,23 1,00 ▼ 18,1%
Marjă netă (%) 19,61 10,92 -8,42 ▼ 177,1%
Scor bonitate 87 65 37 ▼ 43,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Grad de îndatorare de 81.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (37/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate