Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CLAR TELEVISION SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, BRAŞOVULUI, 113, construcţia C2, anexa nr. cadastral 84777-C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.248.193 RON | 3.249.704 RON | 3.642.385 RON | −425.170 RON | −392.681 RON | 1.386.624 RON | 987.270 RON | 399.354 RON | −102.315 RON | 1.490.178 RON | 0 RON | 276.610 RON | 0 RON | 1.239 RON | 33 |
| 2020 | 3.502.806 RON | 3.502.926 RON | 3.433.188 RON | 37.209 RON | 69.738 RON | 1.150.079 RON | 763.479 RON | 386.600 RON | −65.106 RON | 1.216.424 RON | 20.423 RON | 288.922 RON | 0 RON | 1.239 RON | 31 |
| 2021 | 3.643.451 RON | 3.643.677 RON | 3.702.347 RON | −95.105 RON | −58.670 RON | 1.311.533 RON | 635.132 RON | 676.401 RON | −160.210 RON | 1.472.982 RON | 41.509 RON | 465.120 RON | 0 RON | 1.239 RON | 31 |
| 2022 | 3.593.886 RON | 3.597.426 RON | 3.638.745 RON | −75.825 RON | −41.319 RON | 1.783.754 RON | 585.880 RON | 1.197.874 RON | −236.035 RON | 2.021.028 RON | 356.351 RON | 709.716 RON | 0 RON | 1.239 RON | 30 |
| 2023 | 3.401.049 RON | 3.408.411 RON | 4.306.654 RON | −898.243 RON | −898.243 RON | 1.423.074 RON | 626.225 RON | 796.849 RON | −1.134.279 RON | 2.557.353 RON | 0 RON | 696.117 RON | 0 RON | 0 RON | 26 |
| 2024 | 3.722.552 RON | 8.990.532 RON | 11.780.175 RON | −2.789.643 RON | −2.789.643 RON | 4.445.538 RON | 1.495.195 RON | 2.950.343 RON | −3.923.922 RON | 8.369.460 RON | 0 RON | 1.118.128 RON | 0 RON | 0 RON | 21 |
| 2025 | 303.611 RON | 11.037.403 RON | 1.733.968 RON | 7.840.959 RON | 9.303.435 RON | 5.332.235 RON | 1.833.701 RON | 3.498.534 RON | 2.928.148 RON | 2.404.087 RON | 357.592 RON | 1.280.193 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (43)
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6110 — Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
Top format din 17 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,25 M RON | 3,50 M RON | 3,64 M RON | 3,59 M RON | 3,40 M RON | 3,72 M RON | 303,6 K RON |
| Venituri totale | 3,25 M RON | 3,50 M RON | 3,64 M RON | 3,60 M RON | 3,41 M RON | 8,99 M RON | 11,04 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,64 M RON | 3,43 M RON | 3,70 M RON | 3,64 M RON | 4,31 M RON | 11,78 M RON | 1,73 M RON |
| Rezultat net | −425,2 K RON | 37,2 K RON | −95,1 K RON | −75,8 K RON | −898,2 K RON | −2,79 M RON | 7,84 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,83 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,31 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,77 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,85 |
| Durata stocaj (zile) | 430 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,24 |
| Durata încasare (zile) | 1.539 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,49 M RON | 1,39 M RON | 107,5% |
| 2020 | 1,22 M RON | 1,15 M RON | 105,8% |
| 2021 | 1,47 M RON | 1,31 M RON | 112,3% |
| 2022 | 2,02 M RON | 1,78 M RON | 113,3% |
| 2023 | 2,56 M RON | 1,42 M RON | 179,7% |
| 2024 | 8,37 M RON | 4,45 M RON | 188,3% |
| 2025 | 2,40 M RON | 5,33 M RON | 45,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,25 M RON | 3,50 M RON | 3,64 M RON | 3,59 M RON | 3,40 M RON | 3,72 M RON | 303,6 K RON | ▼ 91,8% |
| Rezultat net | −425,2 K RON | 37,2 K RON | −95,1 K RON | −75,8 K RON | −898,2 K RON | −2,79 M RON | 7,84 M RON | ▲ 381,1% |
| Total active | 1,39 M RON | 1,15 M RON | 1,31 M RON | 1,78 M RON | 1,42 M RON | 4,45 M RON | 5,33 M RON | ▲ 19,9% |
| Capitaluri proprii | −102,3 K RON | −65,1 K RON | −160,2 K RON | −236,0 K RON | −1,13 M RON | −3,92 M RON | 2,93 M RON | ▲ 174,6% |
| Datorii totale | 1,49 M RON | 1,22 M RON | 1,47 M RON | 2,02 M RON | 2,56 M RON | 8,37 M RON | 2,40 M RON | ▼ 71,3% |
| Lichiditate curentă | 0,27 | 0,32 | 0,46 | 0,59 | 0,31 | 0,35 | 1,46 | ▲ 312,8% |
| Marjă netă (%) | -13,09 | 1,06 | -2,61 | -2,11 | -26,41 | -74,94 | 2.582,57 | ▲ 3.546,2% |
| Scor bonitate | 19 | 45 | 27 | 32 | 12 | 27 | 85 | ▲ 214,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,84 M RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,83 M RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.