Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RDI GABRIEL CAR SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, Str. DR. CAROL DAVILA, 6, B6, B, 2, 6, 110321, cam.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4.532.059 RON | 4.625.566 RON | 3.681.966 RON | 903.336 RON | 943.600 RON | 3.361.091 RON | 112.881 RON | 3.248.210 RON | 2.254.348 RON | 1.106.743 RON | 598.054 RON | 1.214.641 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2020 | 4.717.483 RON | 4.835.614 RON | 3.761.050 RON | 1.037.937 RON | 1.074.564 RON | 4.098.688 RON | 94.515 RON | 4.004.173 RON | 3.291.650 RON | 807.038 RON | 670.032 RON | 1.228.396 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2021 | 5.809.382 RON | 5.954.750 RON | 4.544.902 RON | 1.333.476 RON | 1.409.848 RON | 5.433.305 RON | 422.707 RON | 5.010.598 RON | 4.609.513 RON | 823.792 RON | 718.187 RON | 1.583.783 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
| 2022 | 6.765.968 RON | 6.892.664 RON | 5.438.294 RON | 1.269.605 RON | 1.454.370 RON | 5.408.482 RON | 681.135 RON | 4.727.347 RON | 2.477.803 RON | 2.930.679 RON | 786.539 RON | 1.747.502 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
| 2023 | 7.789.764 RON | 7.901.434 RON | 6.800.452 RON | 974.658 RON | 1.100.982 RON | 6.179.301 RON | 749.085 RON | 5.430.216 RON | 3.471.285 RON | 2.708.016 RON | 964.348 RON | 1.793.712 RON | 0 RON | 0 RON | 15 |
| 2024 | 7.394.678 RON | 7.760.810 RON | 6.608.024 RON | 952.935 RON | 1.152.786 RON | 7.124.341 RON | 1.089.614 RON | 6.034.727 RON | 4.421.322 RON | 2.703.019 RON | 1.026.939 RON | 1.359.774 RON | 0 RON | 0 RON | 14 |
| 2025 | 8.342.057 RON | 8.593.691 RON | 6.733.710 RON | 1.641.619 RON | 1.859.981 RON | 8.166.931 RON | 2.178.018 RON | 5.988.913 RON | 5.062.941 RON | 3.103.990 RON | 842.094 RON | 1.500.732 RON | 0 RON | 0 RON | 16 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 435 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,53 M RON | 4,72 M RON | 5,81 M RON | 6,77 M RON | 7,79 M RON | 7,39 M RON | 8,34 M RON |
| Venituri totale | 4,63 M RON | 4,84 M RON | 5,95 M RON | 6,89 M RON | 7,90 M RON | 7,76 M RON | 8,59 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,68 M RON | 3,76 M RON | 4,54 M RON | 5,44 M RON | 6,80 M RON | 6,61 M RON | 6,73 M RON |
| Rezultat net | 903,3 K RON | 1,04 M RON | 1,33 M RON | 1,27 M RON | 974,7 K RON | 952,9 K RON | 1,64 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,16 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,29 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,91 |
| Durata stocaj (zile) | 37 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,56 |
| Durata încasare (zile) | 66 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,11 M RON | 3,36 M RON | 32,9% |
| 2020 | 807,0 K RON | 4,10 M RON | 19,7% |
| 2021 | 823,8 K RON | 5,43 M RON | 15,2% |
| 2022 | 2,93 M RON | 5,41 M RON | 54,2% |
| 2023 | 2,71 M RON | 6,18 M RON | 43,8% |
| 2024 | 2,70 M RON | 7,12 M RON | 37,9% |
| 2025 | 3,10 M RON | 8,17 M RON | 38,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4,53 M RON | 4,72 M RON | 5,81 M RON | 6,77 M RON | 7,79 M RON | 7,39 M RON | 8,34 M RON | ▲ 12,8% |
| Rezultat net | 903,3 K RON | 1,04 M RON | 1,33 M RON | 1,27 M RON | 974,7 K RON | 952,9 K RON | 1,64 M RON | ▲ 72,3% |
| Total active | 3,36 M RON | 4,10 M RON | 5,43 M RON | 5,41 M RON | 6,18 M RON | 7,12 M RON | 8,17 M RON | ▲ 14,6% |
| Capitaluri proprii | 2,25 M RON | 3,29 M RON | 4,61 M RON | 2,48 M RON | 3,47 M RON | 4,42 M RON | 5,06 M RON | ▲ 14,5% |
| Datorii totale | 1,11 M RON | 807,0 K RON | 823,8 K RON | 2,93 M RON | 2,71 M RON | 2,70 M RON | 3,10 M RON | ▲ 14,8% |
| Lichiditate curentă | 2,93 | 4,96 | 6,08 | 1,61 | 2,01 | 2,23 | 1,93 | ▼ 13,6% |
| Marjă netă (%) | 19,93 | 22,00 | 22,95 | 18,76 | 12,51 | 12,89 | 19,68 | ▲ 52,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 77 | 95 | 87 | 90 | ▲ 3,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,64 M RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,16 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.