Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NATURAL JUICE CONCEPT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. LIVIU REBREANU, 32A, PM70, 1, 7, 48, 3, CAMERA NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 40.067 RON | 40.117 RON | 31.361 RON | 7.651 RON | 8.756 RON | 4.331 RON | 2.051 RON | 2.280 RON | −8.959 RON | 13.290 RON | 1.308 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 43.898 RON | 43.898 RON | 33.570 RON | 9.953 RON | 10.328 RON | 24.317 RON | 2.449 RON | 21.868 RON | 994 RON | 23.323 RON | 19.381 RON | 455 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 122.710 RON | 122.710 RON | 81.998 RON | 38.087 RON | 40.712 RON | 44.231 RON | 4.828 RON | 39.403 RON | 39.081 RON | 5.305 RON | 9.126 RON | 19 RON | 0 RON | 155 RON | 1 |
| 2022 | 178.918 RON | 179.714 RON | 127.347 RON | 48.970 RON | 52.367 RON | 62.526 RON | 6.896 RON | 55.630 RON | 56.051 RON | 7.511 RON | 2.340 RON | 1.677 RON | 233 RON | 1.269 RON | 1 |
| 2023 | 243.908 RON | 244.141 RON | 180.495 RON | 61.500 RON | 63.646 RON | 88.315 RON | 4.777 RON | 83.538 RON | 78.550 RON | 11.386 RON | 21.648 RON | 10.580 RON | 0 RON | 1.621 RON | 1 |
| 2024 | 270.665 RON | 270.775 RON | 189.189 RON | 79.150 RON | 81.586 RON | 188.371 RON | 19.804 RON | 168.567 RON | 114.803 RON | 75.245 RON | 83.501 RON | 47.944 RON | 0 RON | 1.677 RON | 1 |
| 2025 | 358.623 RON | 358.772 RON | 312.613 RON | 39.679 RON | 46.159 RON | 331.996 RON | 186.793 RON | 145.203 RON | 143.370 RON | 192.402 RON | 113.397 RON | 18.420 RON | 0 RON | 3.776 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 3,621 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,1 K RON | 43,9 K RON | 122,7 K RON | 178,9 K RON | 243,9 K RON | 270,7 K RON | 358,6 K RON |
| Venituri totale | 40,1 K RON | 43,9 K RON | 122,7 K RON | 179,7 K RON | 244,1 K RON | 270,8 K RON | 358,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 31,4 K RON | 33,6 K RON | 82,0 K RON | 127,3 K RON | 180,5 K RON | 189,2 K RON | 312,6 K RON |
| Rezultat net | 7,7 K RON | 10,0 K RON | 38,1 K RON | 49,0 K RON | 61,5 K RON | 79,2 K RON | 39,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 398,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,75 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,17 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,16 |
| Durata stocaj (zile) | 115 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 19,47 |
| Durata încasare (zile) | 19 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 13,3 K RON | 4,3 K RON | 306,9% |
| 2020 | 23,3 K RON | 24,3 K RON | 95,9% |
| 2021 | 5,3 K RON | 44,2 K RON | 12,0% |
| 2022 | 7,5 K RON | 62,5 K RON | 12,0% |
| 2023 | 11,4 K RON | 88,3 K RON | 12,9% |
| 2024 | 75,2 K RON | 188,4 K RON | 40,0% |
| 2025 | 192,4 K RON | 332,0 K RON | 58,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,1 K RON | 43,9 K RON | 122,7 K RON | 178,9 K RON | 243,9 K RON | 270,7 K RON | 358,6 K RON | ▲ 32,5% |
| Rezultat net | 7,7 K RON | 10,0 K RON | 38,1 K RON | 49,0 K RON | 61,5 K RON | 79,2 K RON | 39,7 K RON | ▼ 49,9% |
| Total active | 4,3 K RON | 24,3 K RON | 44,2 K RON | 62,5 K RON | 88,3 K RON | 188,4 K RON | 332,0 K RON | ▲ 76,2% |
| Capitaluri proprii | −9,0 K RON | 994 RON | 39,1 K RON | 56,1 K RON | 78,6 K RON | 114,8 K RON | 143,4 K RON | ▲ 24,9% |
| Datorii totale | 13,3 K RON | 23,3 K RON | 5,3 K RON | 7,5 K RON | 11,4 K RON | 75,2 K RON | 192,4 K RON | ▲ 155,7% |
| Lichiditate curentă | 0,17 | 0,94 | 7,43 | 7,41 | 7,34 | 2,24 | 0,75 | ▼ 66,3% |
| Marjă netă (%) | 19,10 | 22,67 | 31,04 | 27,37 | 25,21 | 29,24 | 11,06 | ▼ 62,2% |
| Scor bonitate | 42 | 66 | 100 | 95 | 95 | 95 | 65 | ▼ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 398,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.