Publicitate

AROMAPA SERV SRL

CUI: 28424073 J2011000759087 SRL Braşov, Sat Ucea de Jos, Comuna Ucea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28424073
Cod înmatriculare J2011000759087
EUID ROONRC.J2011000759087
Data înmatriculării 2011-05-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 28 angajați

Adresă

România, Braşov, Sat Ucea de Jos, Comuna Ucea, Str. PRINCIPALĂ, 78, 0, birou nr. 1

Țară: România
Județ: Braşov
Localitate: Sat Ucea de Jos, Comuna Ucea
Sector: 0
Stradă: Str. PRINCIPALĂ
Număr: 78
Cod poștal: 0
Completare adresă: birou nr. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.667.416 RON 2.683.586 RON 2.696.508 RON −12.962 RON −12.922 RON 3.429.992 RON 1.753.742 RON 1.676.250 RON 2.047.078 RON 1.468.863 RON 81.967 RON 281.721 RON 0 RON 85.949 RON 32
2024 3.566.620 RON 3.578.858 RON 3.018.167 RON 483.663 RON 560.691 RON 5.044.744 RON 3.112.757 RON 1.931.987 RON 2.530.742 RON 2.553.910 RON 83.149 RON 422.851 RON 0 RON 39.908 RON 30
2025 4.700.278 RON 4.726.879 RON 3.081.133 RON 1.421.242 RON 1.645.746 RON 5.815.057 RON 4.344.337 RON 1.470.720 RON 3.930.597 RON 2.053.983 RON 108.894 RON 955.089 RON 0 RON 169.523 RON 28

Reprezentanți și administratori (3)

FLOREA PAUL-IULIU
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului
NEGRUȚIU SIMONA-ADELA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului
STAMATE LAURA-MARIA
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 11 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.72) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
4,70 M RON
Rezultat Net 2025
1,42 M RON
Total Active 2025
5,82 M RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,67 M RON 3,57 M RON 4,70 M RON
Venituri totale 2,68 M RON 3,58 M RON 4,73 M RON
Cheltuieli totale 2,70 M RON 3,02 M RON 3,08 M RON
Rezultat net −13,0 K RON 483,7 K RON 1,42 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,68 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,72 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,66 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,20 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,83 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,34 M RON (74.7%)
Active circulante1,47 M RON (25.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri108,9 K RON
Creanțe955,1 K RON
Numerar406,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 43,16
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 4,92
Durata încasare (zile) 74

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
35,0%
Marjă netă
30,2%
ROA
24,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,47 M RON 3,43 M RON 42,8%
2024 2,55 M RON 5,04 M RON 50,6%
2025 2,05 M RON 5,82 M RON 35,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,67 M RON 3,57 M RON 4,70 M RON ▲ 31,8%
Rezultat net −13,0 K RON 483,7 K RON 1,42 M RON ▲ 193,8%
Total active 3,43 M RON 5,04 M RON 5,82 M RON ▲ 15,3%
Capitaluri proprii 2,05 M RON 2,53 M RON 3,93 M RON ▲ 55,3%
Datorii totale 1,47 M RON 2,55 M RON 2,05 M RON ▼ 19,6%
Lichiditate curentă 1,14 0,76 0,72 ▼ 5,4%
Marjă netă (%) -0,49 13,56 30,24 ▲ 123,0%
Scor bonitate 54 78 78 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,42 M RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,68 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate