Publicitate

GEOTHERMIE NORD SRL

CUI: 28326113 J2011000907329 SRL Sibiu, Municipiul Sibiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28326113
Cod înmatriculare J2011000907329
EUID ROONRC.J2011000907329
Data înmatriculării 2011-09-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Sibiu, VICTOR HUGO, 2, 1, 550278, clădirea C1, birou 4

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Sibiu
Stradă: VICTOR HUGO
Număr: 2
Etaj: 1
Cod poștal: 550278
Completare adresă: clădirea C1, birou 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 15.701 RON 14.168 RON 1.062 RON 1.533 RON 26.829 RON 18.040 RON 8.789 RON 13.984 RON 12.845 RON 0 RON 4.407 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 18.000 RON 16.694 RON 766 RON 1.306 RON 29.094 RON 18.040 RON 11.054 RON 14.750 RON 14.344 RON 0 RON 5.255 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 21.000 RON 19.214 RON 1.156 RON 1.786 RON 29.523 RON 18.040 RON 11.483 RON 15.906 RON 13.617 RON 0 RON 4.487 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 18.000 RON 16.381 RON 1.210 RON 1.619 RON 28.577 RON 18.040 RON 10.537 RON 17.116 RON 11.461 RON 0 RON 7.540 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 17.000 RON 16.746 RON 215 RON 254 RON 36.522 RON 18.040 RON 18.482 RON 17.331 RON 19.191 RON 0 RON 10.649 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 20.900 RON 19.501 RON 1.207 RON 1.399 RON 38.362 RON 18.040 RON 20.322 RON 18.538 RON 19.824 RON 0 RON 12.931 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 20.006 RON 19.219 RON 666 RON 787 RON 47.653 RON 18.040 RON 29.613 RON 19.205 RON 28.448 RON 0 RON 19.839 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

IACOB STELIAN SIMION
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
666 RON
Total Active 2025
47,7 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 15,7 K RON 18,0 K RON 21,0 K RON 18,0 K RON 17,0 K RON 20,9 K RON 20,0 K RON
Cheltuieli totale 14,2 K RON 16,7 K RON 19,2 K RON 16,4 K RON 16,7 K RON 19,5 K RON 19,2 K RON
Rezultat net 1,1 K RON 766 RON 1,2 K RON 1,2 K RON 215 RON 1,2 K RON 666 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,34 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,68 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate18,0 K RON (37.9%)
Active circulante29,6 K RON (62.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19,8 K RON
Numerar9,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
1,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 12,8 K RON 26,8 K RON 47,9%
2020 14,3 K RON 29,1 K RON 49,3%
2021 13,6 K RON 29,5 K RON 46,1%
2022 11,5 K RON 28,6 K RON 40,1%
2023 19,2 K RON 36,5 K RON 52,6%
2024 19,8 K RON 38,4 K RON 51,7%
2025 28,4 K RON 47,7 K RON 59,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 1,1 K RON 766 RON 1,2 K RON 1,2 K RON 215 RON 1,2 K RON 666 RON ▼ 44,8%
Total active 26,8 K RON 29,1 K RON 29,5 K RON 28,6 K RON 36,5 K RON 38,4 K RON 47,7 K RON ▲ 24,2%
Capitaluri proprii 14,0 K RON 14,8 K RON 15,9 K RON 17,1 K RON 17,3 K RON 18,5 K RON 19,2 K RON ▲ 3,6%
Datorii totale 12,8 K RON 14,3 K RON 13,6 K RON 11,5 K RON 19,2 K RON 19,8 K RON 28,4 K RON ▲ 43,5%
Lichiditate curentă 0,68 0,77 0,84 0,92 0,96 1,03 1,04 ▲ 1,6%
Marjă netă (%)
Scor bonitate 50 50 58 58 45 60 52 ▼ 13,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (666 RON).
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate