Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANALIST FINANCIAR P.A.D. SRL
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Str. ARH. VICTOR VLAD, 16, E, P, 2, 300446
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 99.687 RON | 99.687 RON | 62.160 RON | 36.650 RON | 37.527 RON | 51.025 RON | 2.950 RON | 48.075 RON | 47.138 RON | 3.887 RON | 0 RON | 34.581 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 139.846 RON | 139.846 RON | 57.609 RON | 81.007 RON | 82.237 RON | 91.263 RON | 1.893 RON | 89.370 RON | 85.146 RON | 6.117 RON | 0 RON | 50.006 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 158.307 RON | 158.344 RON | 63.640 RON | 93.310 RON | 94.704 RON | 131.725 RON | 149 RON | 131.576 RON | 116.622 RON | 15.103 RON | 0 RON | 110.986 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 544 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 99,7 K RON | 139,8 K RON | 158,3 K RON |
| Venituri totale | 99,7 K RON | 139,8 K RON | 158,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 62,2 K RON | 57,6 K RON | 63,6 K RON |
| Rezultat net | 36,7 K RON | 81,0 K RON | 93,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 191,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,71 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,71 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,36 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,43 |
| Durata încasare (zile) | 256 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,9 K RON | 51,0 K RON | 7,6% |
| 2024 | 6,1 K RON | 91,3 K RON | 6,7% |
| 2025 | 15,1 K RON | 131,7 K RON | 11,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 99,7 K RON | 139,8 K RON | 158,3 K RON | ▲ 13,2% |
| Rezultat net | 36,7 K RON | 81,0 K RON | 93,3 K RON | ▲ 15,2% |
| Total active | 51,0 K RON | 91,3 K RON | 131,7 K RON | ▲ 44,3% |
| Capitaluri proprii | 47,1 K RON | 85,1 K RON | 116,6 K RON | ▲ 37,0% |
| Datorii totale | 3,9 K RON | 6,1 K RON | 15,1 K RON | ▲ 146,9% |
| Lichiditate curentă | 12,37 | 14,61 | 8,71 | ▼ 40,4% |
| Marjă netă (%) | 36,77 | 57,93 | 58,94 | ▲ 1,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (93,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 191,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.