Publicitate

GENIUS MANAGEMENT SRL

CUI: 30059530 J2012000181368 SRL Tulcea, Sat Mina Altân Tepe, Comuna Stejaru
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30059530
Cod înmatriculare J2012000181368
EUID ROONRC.J2012000181368
Data înmatriculării 2012-04-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Tulcea, Sat Mina Altân Tepe, Comuna Stejaru, 2, 6, 827216, camera nr.3

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Sat Mina Altân Tepe, Comuna Stejaru
Stradă: 2
Număr: 6
Cod poștal: 827216
Completare adresă: camera nr.3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 92.718 RON 94.035 RON 173.849 RON −80.752 RON −79.814 RON 67.663 RON 42.289 RON 25.374 RON −169.731 RON 237.394 RON 23.597 RON 957 RON 0 RON 0 RON 1
2020 31.160 RON 40.502 RON 90.116 RON −49.949 RON −49.614 RON 29.421 RON 27.604 RON 1.817 RON −219.680 RON 249.101 RON 0 RON 1.454 RON 0 RON 0 RON 1
2021 74.236 RON 74.236 RON 70.024 RON 3.470 RON 4.212 RON 72.975 RON 13.016 RON 59.959 RON −216.210 RON 289.185 RON 0 RON 59.717 RON 0 RON 0 RON 1
2022 199.601 RON 199.601 RON 95.817 RON 101.788 RON 103.784 RON 162.102 RON 76.700 RON 85.402 RON −114.422 RON 276.524 RON 0 RON 68.186 RON 0 RON 0 RON 1
2023 314.375 RON 317.914 RON 135.853 RON 178.881 RON 182.061 RON 242.980 RON 63.134 RON 179.846 RON 64.459 RON 178.521 RON 0 RON 33.179 RON 0 RON 0 RON 1
2024 189.038 RON 308.503 RON 241.220 RON 60.916 RON 67.283 RON 723.853 RON 535.134 RON 188.719 RON 61.156 RON 662.697 RON 28.840 RON 150.695 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.267.682 RON 1.277.113 RON 379.012 RON 846.363 RON 898.101 RON 1.730.074 RON 1.614.837 RON 115.237 RON 859.771 RON 870.303 RON 50.479 RON 52.961 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BUCUR SORIN-ADRIAN
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (73)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 33 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.13) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,27 M RON
Rezultat Net 2025
846,4 K RON
Total Active 2025
1,73 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 92,7 K RON 31,2 K RON 74,2 K RON 199,6 K RON 314,4 K RON 189,0 K RON 1,27 M RON
Venituri totale 94,0 K RON 40,5 K RON 74,2 K RON 199,6 K RON 317,9 K RON 308,5 K RON 1,28 M RON
Cheltuieli totale 173,8 K RON 90,1 K RON 70,0 K RON 95,8 K RON 135,9 K RON 241,2 K RON 379,0 K RON
Rezultat net −80,8 K RON −49,9 K RON 3,5 K RON 101,8 K RON 178,9 K RON 60,9 K RON 846,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 892,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,13 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,07 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,99 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,61 M RON (93.3%)
Active circulante115,2 K RON (6.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri50,5 K RON
Creanțe53,0 K RON
Numerar11,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 25,11
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 23,94
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
70,9%
Marjă netă
66,8%
ROA
48,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 237,4 K RON 67,7 K RON 350,9%
2020 249,1 K RON 29,4 K RON 846,7%
2021 289,2 K RON 73,0 K RON 396,3%
2022 276,5 K RON 162,1 K RON 170,6%
2023 178,5 K RON 243,0 K RON 73,5%
2024 662,7 K RON 723,9 K RON 91,6%
2025 870,3 K RON 1,73 M RON 50,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 92,7 K RON 31,2 K RON 74,2 K RON 199,6 K RON 314,4 K RON 189,0 K RON 1,27 M RON ▲ 570,6%
Rezultat net −80,8 K RON −49,9 K RON 3,5 K RON 101,8 K RON 178,9 K RON 60,9 K RON 846,4 K RON ▲ 1.289,4%
Total active 67,7 K RON 29,4 K RON 73,0 K RON 162,1 K RON 243,0 K RON 723,9 K RON 1,73 M RON ▲ 139,0%
Capitaluri proprii −169,7 K RON −219,7 K RON −216,2 K RON −114,4 K RON 64,5 K RON 61,2 K RON 859,8 K RON ▲ 1.305,9%
Datorii totale 237,4 K RON 249,1 K RON 289,2 K RON 276,5 K RON 178,5 K RON 662,7 K RON 870,3 K RON ▲ 31,3%
Lichiditate curentă 0,11 0,01 0,21 0,31 1,01 0,28 0,13 ▼ 53,5%
Marjă netă (%) -87,09 -160,30 4,67 51,00 56,90 32,22 66,76 ▲ 107,2%
Scor bonitate 19 19 45 55 80 41 68 ▲ 65,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (846,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate