Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
REALPAC SRL
Date generale
Adresă
România, Mureş, Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, UNIRII, 1, A, 11, 547530
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 985.594 RON | 1.001.224 RON | 902.280 RON | 89.271 RON | 98.944 RON | 542.254 RON | 3.046 RON | 539.208 RON | 456.429 RON | 86.453 RON | 147.052 RON | 267.409 RON | 0 RON | 628 RON | 2 |
| 2020 | 1.116.480 RON | 1.136.026 RON | 992.484 RON | 132.665 RON | 143.542 RON | 674.556 RON | 1.554 RON | 673.002 RON | 568.054 RON | 107.039 RON | 177.218 RON | 314.444 RON | 0 RON | 537 RON | 2 |
| 2021 | 1.213.246 RON | 1.244.147 RON | 1.055.549 RON | 179.597 RON | 188.598 RON | 814.667 RON | 3.792 RON | 810.875 RON | 690.809 RON | 124.416 RON | 267.209 RON | 370.043 RON | 0 RON | 558 RON | 2 |
| 2022 | 1.382.324 RON | 1.396.770 RON | 1.165.417 RON | 220.190 RON | 231.353 RON | 960.594 RON | 2.381 RON | 958.213 RON | 223.791 RON | 737.582 RON | 292.032 RON | 403.368 RON | 0 RON | 779 RON | 2 |
| 2023 | 1.002.557 RON | 1.018.339 RON | 889.582 RON | 121.467 RON | 128.757 RON | 871.365 RON | 1.488 RON | 869.877 RON | 345.258 RON | 526.995 RON | 326.754 RON | 332.933 RON | 0 RON | 888 RON | 2 |
| 2024 | 921.527 RON | 933.433 RON | 820.617 RON | 91.858 RON | 112.816 RON | 715.349 RON | 595 RON | 714.754 RON | 437.116 RON | 278.367 RON | 286.462 RON | 269.175 RON | 0 RON | 134 RON | 2 |
| 2025 | 868.384 RON | 874.837 RON | 789.648 RON | 71.929 RON | 85.189 RON | 538.907 RON | 0 RON | 538.907 RON | 331.265 RON | 208.060 RON | 231.193 RON | 245.232 RON | 0 RON | 418 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4676 — Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
Top format din 18 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 985,6 K RON | 1,12 M RON | 1,21 M RON | 1,38 M RON | 1,00 M RON | 921,5 K RON | 868,4 K RON |
| Venituri totale | 1,00 M RON | 1,14 M RON | 1,24 M RON | 1,40 M RON | 1,02 M RON | 933,4 K RON | 874,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 902,3 K RON | 992,5 K RON | 1,06 M RON | 1,17 M RON | 889,6 K RON | 820,6 K RON | 789,6 K RON |
| Rezultat net | 89,3 K RON | 132,7 K RON | 179,6 K RON | 220,2 K RON | 121,5 K RON | 91,9 K RON | 71,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 934,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,59 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,48 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,30 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,76 |
| Durata stocaj (zile) | 97 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,54 |
| Durata încasare (zile) | 103 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 86,5 K RON | 542,3 K RON | 15,9% |
| 2020 | 107,0 K RON | 674,6 K RON | 15,9% |
| 2021 | 124,4 K RON | 814,7 K RON | 15,3% |
| 2022 | 737,6 K RON | 960,6 K RON | 76,8% |
| 2023 | 527,0 K RON | 871,4 K RON | 60,5% |
| 2024 | 278,4 K RON | 715,3 K RON | 38,9% |
| 2025 | 208,1 K RON | 538,9 K RON | 38,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 985,6 K RON | 1,12 M RON | 1,21 M RON | 1,38 M RON | 1,00 M RON | 921,5 K RON | 868,4 K RON | ▼ 5,8% |
| Rezultat net | 89,3 K RON | 132,7 K RON | 179,6 K RON | 220,2 K RON | 121,5 K RON | 91,9 K RON | 71,9 K RON | ▼ 21,7% |
| Total active | 542,3 K RON | 674,6 K RON | 814,7 K RON | 960,6 K RON | 871,4 K RON | 715,3 K RON | 538,9 K RON | ▼ 24,7% |
| Capitaluri proprii | 456,4 K RON | 568,1 K RON | 690,8 K RON | 223,8 K RON | 345,3 K RON | 437,1 K RON | 331,3 K RON | ▼ 24,2% |
| Datorii totale | 86,5 K RON | 107,0 K RON | 124,4 K RON | 737,6 K RON | 527,0 K RON | 278,4 K RON | 208,1 K RON | ▼ 25,3% |
| Lichiditate curentă | 6,24 | 6,29 | 6,52 | 1,30 | 1,65 | 2,57 | 2,59 | ▲ 0,9% |
| Marjă netă (%) | 9,06 | 11,88 | 14,80 | 15,93 | 12,12 | 9,97 | 8,28 | ▼ 17,0% |
| Scor bonitate | 82 | 100 | 100 | 75 | 77 | 82 | 82 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 934,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.