Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANNITA HIGHTECH TECNOLOGIES GROUP SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Trapezului, 2, M6, C, 6, 113, 32324
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.401.629 RON | 1.403.532 RON | 758.995 RON | 630.548 RON | 644.537 RON | 2.073.877 RON | 130.324 RON | 1.943.553 RON | 358.608 RON | 1.715.269 RON | 556.081 RON | 1.059.567 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 2.502.612 RON | 2.541.726 RON | 1.336.422 RON | 1.180.531 RON | 1.205.304 RON | 3.191.335 RON | 129.707 RON | 3.061.628 RON | 1.539.139 RON | 1.652.196 RON | 884.831 RON | 2.082.220 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 3.828.973 RON | 3.867.769 RON | 2.475.959 RON | 1.353.348 RON | 1.391.810 RON | 4.972.686 RON | 129.091 RON | 4.843.595 RON | 2.892.485 RON | 2.080.201 RON | 2.097.167 RON | 1.821.584 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 1.941.427 RON | 1.943.737 RON | 1.339.735 RON | 585.557 RON | 604.002 RON | 5.202.856 RON | 128.783 RON | 5.074.073 RON | 3.478.042 RON | 1.724.814 RON | 1.928.140 RON | 2.659.060 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 1.051.916 RON | 1.056.024 RON | 778.509 RON | 268.466 RON | 277.515 RON | 5.417.760 RON | 128.783 RON | 5.288.977 RON | 3.746.510 RON | 1.671.250 RON | 1.687.838 RON | 3.343.147 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.366.571 RON | 1.377.026 RON | 1.184.915 RON | 155.356 RON | 192.111 RON | 5.658.595 RON | 128.783 RON | 5.529.812 RON | 3.901.867 RON | 1.756.728 RON | 1.683.300 RON | 3.584.900 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 652.291 RON | 680.534 RON | 495.293 RON | 171.196 RON | 185.241 RON | 5.962.298 RON | 128.783 RON | 5.833.515 RON | 4.073.062 RON | 1.889.236 RON | 1.667.786 RON | 4.115.082 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Top format din 327 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,40 M RON | 2,50 M RON | 3,83 M RON | 1,94 M RON | 1,05 M RON | 1,37 M RON | 652,3 K RON |
| Venituri totale | 1,40 M RON | 2,54 M RON | 3,87 M RON | 1,94 M RON | 1,06 M RON | 1,38 M RON | 680,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 759,0 K RON | 1,34 M RON | 2,48 M RON | 1,34 M RON | 778,5 K RON | 1,18 M RON | 495,3 K RON |
| Rezultat net | 630,5 K RON | 1,18 M RON | 1,35 M RON | 585,6 K RON | 268,5 K RON | 155,4 K RON | 171,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 778,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,21 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,39 |
| Durata stocaj (zile) | 933 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,16 |
| Durata încasare (zile) | 2.303 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,72 M RON | 2,07 M RON | 82,7% |
| 2020 | 1,65 M RON | 3,19 M RON | 51,8% |
| 2021 | 2,08 M RON | 4,97 M RON | 41,8% |
| 2022 | 1,72 M RON | 5,20 M RON | 33,2% |
| 2023 | 1,67 M RON | 5,42 M RON | 30,9% |
| 2024 | 1,76 M RON | 5,66 M RON | 31,1% |
| 2025 | 1,89 M RON | 5,96 M RON | 31,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,40 M RON | 2,50 M RON | 3,83 M RON | 1,94 M RON | 1,05 M RON | 1,37 M RON | 652,3 K RON | ▼ 52,3% |
| Rezultat net | 630,5 K RON | 1,18 M RON | 1,35 M RON | 585,6 K RON | 268,5 K RON | 155,4 K RON | 171,2 K RON | ▲ 10,2% |
| Total active | 2,07 M RON | 3,19 M RON | 4,97 M RON | 5,20 M RON | 5,42 M RON | 5,66 M RON | 5,96 M RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 358,6 K RON | 1,54 M RON | 2,89 M RON | 3,48 M RON | 3,75 M RON | 3,90 M RON | 4,07 M RON | ▲ 4,4% |
| Datorii totale | 1,72 M RON | 1,65 M RON | 2,08 M RON | 1,72 M RON | 1,67 M RON | 1,76 M RON | 1,89 M RON | ▲ 7,5% |
| Lichiditate curentă | 1,13 | 1,85 | 2,33 | 2,94 | 3,16 | 3,15 | 3,09 | ▼ 1,9% |
| Marjă netă (%) | 44,99 | 47,17 | 35,34 | 30,16 | 25,52 | 11,37 | 26,25 | ▲ 130,9% |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 100 | 87 | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (171,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 778,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.