LEKO CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Municipiul Oradea, NORDULUI, 7, 1, 410126
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 61.091.374 RON | 60.017.234 RON | 56.013.716 RON | 3.618.245 RON | 4.003.518 RON | 25.163.706 RON | 5.699.531 RON | 19.464.175 RON | 5.578.334 RON | 19.582.575 RON | 3.303.310 RON | 17.335.317 RON | 2.969 RON | 172 RON | 61 |
| 2024 | 69.406.787 RON | 68.367.629 RON | 55.232.071 RON | 11.777.788 RON | 13.135.558 RON | 59.194.288 RON | 11.994.478 RON | 47.199.810 RON | 13.999.459 RON | 45.370.526 RON | 2.112.287 RON | 37.404.474 RON | 0 RON | 175.697 RON | 65 |
| 2025 | 80.328.997 RON | 97.173.999 RON | 68.815.248 RON | 24.407.820 RON | 28.358.751 RON | 103.283.021 RON | 15.385.383 RON | 87.897.638 RON | 29.462.642 RON | 71.855.177 RON | 15.777.559 RON | 71.129.575 RON | 0 RON | 295.900 RON | 91 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (57)
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
- 0710 Extracția minereurilor feroase
- 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
- 0892 Extracția turbei
- 0893 Extracția sării
- 0899 Alte activități extractive n.c.a.
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4221 — Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
Top format din 62 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,09 M RON | 69,41 M RON | 80,33 M RON |
| Venituri totale | 60,02 M RON | 68,37 M RON | 97,17 M RON |
| Cheltuieli totale | 56,01 M RON | 55,23 M RON | 68,82 M RON |
| Rezultat net | 3,62 M RON | 11,78 M RON | 24,41 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 89,51 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,22 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,00 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,09 |
| Durata stocaj (zile) | 72 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,13 |
| Durata încasare (zile) | 323 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 19,58 M RON | 25,16 M RON | 77,8% |
| 2024 | 45,37 M RON | 59,19 M RON | 76,7% |
| 2025 | 71,86 M RON | 103,28 M RON | 69,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61,09 M RON | 69,41 M RON | 80,33 M RON | ▲ 15,7% |
| Rezultat net | 3,62 M RON | 11,78 M RON | 24,41 M RON | ▲ 107,2% |
| Total active | 25,16 M RON | 59,19 M RON | 103,28 M RON | ▲ 74,5% |
| Capitaluri proprii | 5,58 M RON | 14,00 M RON | 29,46 M RON | ▲ 110,5% |
| Datorii totale | 19,58 M RON | 45,37 M RON | 71,86 M RON | ▲ 58,4% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 1,04 | 1,22 | ▲ 17,6% |
| Marjă netă (%) | 5,92 | 16,97 | 30,38 | ▲ 79,0% |
| Scor bonitate | 55 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,41 M RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 89,51 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.