Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
M.C.C. PRODUCȚIE ȘI SERVICII SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Loc. Jiblea Veche, Oraş Călimăneşti, Alexandru Vlahuţă, 92
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 599.705 RON | 623.268 RON | 537.611 RON | 79.434 RON | 85.657 RON | 505.790 RON | 434.034 RON | 71.756 RON | 178.578 RON | 327.212 RON | 10.886 RON | 28.946 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2020 | 425.296 RON | 445.509 RON | 392.785 RON | 48.668 RON | 52.724 RON | 585.377 RON | 387.892 RON | 197.485 RON | 216.596 RON | 368.781 RON | 12.373 RON | 195.217 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 940.321 RON | 1.078.627 RON | 632.624 RON | 436.762 RON | 446.003 RON | 923.443 RON | 417.050 RON | 506.393 RON | 529.785 RON | 393.658 RON | 31.356 RON | 467.309 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 1.589.415 RON | 1.599.265 RON | 799.376 RON | 784.406 RON | 799.889 RON | 3.452.489 RON | 2.746.528 RON | 705.961 RON | 756.384 RON | 2.696.105 RON | 36.230 RON | 667.689 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2023 | 918.776 RON | 1.632.216 RON | 1.475.460 RON | 143.980 RON | 156.756 RON | 4.048.314 RON | 3.194.415 RON | 853.899 RON | 900.519 RON | 2.929.332 RON | 42.084 RON | 796.138 RON | 255.720 RON | 37.257 RON | 7 |
| 2024 | 1.639.180 RON | 1.985.740 RON | 1.918.590 RON | 29.026 RON | 67.150 RON | 5.464.510 RON | 4.531.733 RON | 932.777 RON | 929.545 RON | 3.190.073 RON | 33.506 RON | 880.303 RON | 1.344.892 RON | 0 RON | 11 |
| 2025 | 1.042.563 RON | 3.505.712 RON | 3.638.270 RON | −132.558 RON | −132.558 RON | 1.733.513 RON | 1.548.338 RON | 185.175 RON | 356.715 RON | 687.916 RON | 21.962 RON | 136.002 RON | 688.882 RON | 0 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3811 — Colectarea deșeurilor nepericuloase
Top format din 25 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.27) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−132.558 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 599,7 K RON | 425,3 K RON | 940,3 K RON | 1,59 M RON | 918,8 K RON | 1,64 M RON | 1,04 M RON |
| Venituri totale | 623,3 K RON | 445,5 K RON | 1,08 M RON | 1,60 M RON | 1,63 M RON | 1,99 M RON | 3,51 M RON |
| Cheltuieli totale | 537,6 K RON | 392,8 K RON | 632,6 K RON | 799,4 K RON | 1,48 M RON | 1,92 M RON | 3,64 M RON |
| Rezultat net | 79,4 K RON | 48,7 K RON | 436,8 K RON | 784,4 K RON | 144,0 K RON | 29,0 K RON | −132,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,56 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,27 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,24 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,52 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 47,47 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,67 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 327,2 K RON | 505,8 K RON | 64,7% |
| 2020 | 368,8 K RON | 585,4 K RON | 63,0% |
| 2021 | 393,7 K RON | 923,4 K RON | 42,6% |
| 2022 | 2,70 M RON | 3,45 M RON | 78,1% |
| 2023 | 2,93 M RON | 4,05 M RON | 72,4% |
| 2024 | 3,19 M RON | 5,46 M RON | 58,4% |
| 2025 | 687,9 K RON | 1,73 M RON | 39,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 599,7 K RON | 425,3 K RON | 940,3 K RON | 1,59 M RON | 918,8 K RON | 1,64 M RON | 1,04 M RON | ▼ 36,4% |
| Rezultat net | 79,4 K RON | 48,7 K RON | 436,8 K RON | 784,4 K RON | 144,0 K RON | 29,0 K RON | −132,6 K RON | ▼ 556,7% |
| Total active | 505,8 K RON | 585,4 K RON | 923,4 K RON | 3,45 M RON | 4,05 M RON | 5,46 M RON | 1,73 M RON | ▼ 68,3% |
| Capitaluri proprii | 178,6 K RON | 216,6 K RON | 529,8 K RON | 756,4 K RON | 900,5 K RON | 929,5 K RON | 356,7 K RON | ▼ 61,6% |
| Datorii totale | 327,2 K RON | 368,8 K RON | 393,7 K RON | 2,70 M RON | 2,93 M RON | 3,19 M RON | 687,9 K RON | ▼ 78,4% |
| Lichiditate curentă | 0,22 | 0,54 | 1,29 | 0,26 | 0,29 | 0,29 | 0,27 | ▼ 7,9% |
| Marjă netă (%) | 13,25 | 11,44 | 46,45 | 49,35 | 15,67 | 1,77 | -12,71 | ▼ 818,1% |
| Scor bonitate | 60 | 65 | 90 | 63 | 55 | 53 | 25 | ▼ 52,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,56 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.