Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SELECT SEMAR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Hunedoara, Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, VALEA FAIERAGULUI, 220, 337190
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5.708.152 RON | 5.804.104 RON | 5.297.867 RON | 411.004 RON | 506.237 RON | 1.443.871 RON | 467.693 RON | 976.178 RON | 760.327 RON | 683.544 RON | 399.613 RON | 393.303 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 6.601.988 RON | 6.696.688 RON | 5.998.829 RON | 587.064 RON | 697.859 RON | 1.266.378 RON | 408.041 RON | 858.337 RON | 587.304 RON | 679.074 RON | 641.078 RON | 166.227 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2025 | 6.924.202 RON | 6.945.072 RON | 6.419.064 RON | 441.813 RON | 526.008 RON | 1.500.550 RON | 437.682 RON | 1.062.868 RON | 446.853 RON | 1.053.697 RON | 562.532 RON | 459.866 RON | 0 RON | 0 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Hunedoara, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4781 — Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Top format din 55 companii din județul Hunedoara. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,71 M RON | 6,60 M RON | 6,92 M RON |
| Venituri totale | 5,80 M RON | 6,70 M RON | 6,95 M RON |
| Cheltuieli totale | 5,30 M RON | 6,00 M RON | 6,42 M RON |
| Rezultat net | 411,0 K RON | 587,1 K RON | 441,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,01 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 12,31 |
| Durata stocaj (zile) | 30 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 15,06 |
| Durata încasare (zile) | 24 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 683,5 K RON | 1,44 M RON | 47,3% |
| 2024 | 679,1 K RON | 1,27 M RON | 53,6% |
| 2025 | 1,05 M RON | 1,50 M RON | 70,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,71 M RON | 6,60 M RON | 6,92 M RON | ▲ 4,9% |
| Rezultat net | 411,0 K RON | 587,1 K RON | 441,8 K RON | ▼ 24,7% |
| Total active | 1,44 M RON | 1,27 M RON | 1,50 M RON | ▲ 18,5% |
| Capitaluri proprii | 760,3 K RON | 587,3 K RON | 446,9 K RON | ▼ 23,9% |
| Datorii totale | 683,5 K RON | 679,1 K RON | 1,05 M RON | ▲ 55,2% |
| Lichiditate curentă | 1,43 | 1,26 | 1,01 | ▼ 20,2% |
| Marjă netă (%) | 7,20 | 8,89 | 6,38 | ▼ 28,2% |
| Scor bonitate | 72 | 75 | 62 | ▼ 17,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (441,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,63 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.