MENATWORK SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Popeşti Leordeni, DE CENTURĂ, 103, 77160, CORP ADMINI9STRATIV C1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 213.848.191 RON | 214.255.194 RON | 206.372.225 RON | 6.766.218 RON | 7.882.969 RON | 103.155.758 RON | 31.700.928 RON | 71.454.830 RON | 35.196.604 RON | 68.329.012 RON | 19.773.918 RON | 44.966.767 RON | 0 RON | 369.858 RON | 109 |
| 2024 | 186.944.381 RON | 191.951.308 RON | 186.310.132 RON | 4.376.131 RON | 5.641.176 RON | 95.681.141 RON | 27.681.918 RON | 67.999.223 RON | 34.772.733 RON | 61.179.110 RON | 22.515.642 RON | 37.992.762 RON | 0 RON | 270.702 RON | 103 |
| 2025 | 228.258.229 RON | 229.241.223 RON | 223.821.318 RON | 4.580.265 RON | 5.419.905 RON | 120.630.881 RON | 26.385.304 RON | 94.245.577 RON | 36.853.000 RON | 84.022.502 RON | 31.057.728 RON | 57.984.210 RON | 0 RON | 244.621 RON | 104 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (42)
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
- 2349 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Top format din 192 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,85 M RON | 186,94 M RON | 228,26 M RON |
| Venituri totale | 214,26 M RON | 191,95 M RON | 229,24 M RON |
| Cheltuieli totale | 206,37 M RON | 186,31 M RON | 223,82 M RON |
| Rezultat net | 6,77 M RON | 4,38 M RON | 4,58 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 224,09 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,12 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,75 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,35 |
| Durata stocaj (zile) | 50 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,94 |
| Durata încasare (zile) | 93 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 68,33 M RON | 103,16 M RON | 66,2% |
| 2024 | 61,18 M RON | 95,68 M RON | 63,9% |
| 2025 | 84,02 M RON | 120,63 M RON | 69,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 213,85 M RON | 186,94 M RON | 228,26 M RON | ▲ 22,1% |
| Rezultat net | 6,77 M RON | 4,38 M RON | 4,58 M RON | ▲ 4,7% |
| Total active | 103,16 M RON | 95,68 M RON | 120,63 M RON | ▲ 26,1% |
| Capitaluri proprii | 35,20 M RON | 34,77 M RON | 36,85 M RON | ▲ 6,0% |
| Datorii totale | 68,33 M RON | 61,18 M RON | 84,02 M RON | ▲ 37,3% |
| Lichiditate curentă | 1,05 | 1,11 | 1,12 | ▲ 0,9% |
| Marjă netă (%) | 3,16 | 2,34 | 2,01 | ▼ 14,1% |
| Scor bonitate | 62 | 62 | 75 | ▲ 21,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,58 M RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.