Publicitate

RYX INSTAL ACTUAL SRL

CUI: 30643989 J2012001234032 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30643989
Cod înmatriculare J2012001234032
EUID ROONRC.J2012001234032
Data înmatriculării 2012-09-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, IOSIF GABREA, 2D

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: IOSIF GABREA
Număr: 2D

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.690.155 RON 1.689.001 RON 1.661.784 RON 22.656 RON 27.217 RON 861.719 RON 0 RON 861.719 RON 96.250 RON 765.469 RON 411.001 RON 439.234 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.888.397 RON 1.888.952 RON 1.861.656 RON 23.399 RON 27.296 RON 995.200 RON 82.934 RON 912.266 RON 119.650 RON 875.550 RON 320.549 RON 594.684 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.914.090 RON 1.914.052 RON 1.884.088 RON 24.483 RON 29.964 RON 862.210 RON 68.622 RON 793.588 RON 144.133 RON 718.077 RON 293.593 RON 477.043 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MOISESCU ELENA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 15 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 83.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,91 M RON
Rezultat Net 2025
24,5 K RON
Total Active 2025
862,2 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,69 M RON 1,89 M RON 1,91 M RON
Venituri totale 1,69 M RON 1,89 M RON 1,91 M RON
Cheltuieli totale 1,66 M RON 1,86 M RON 1,88 M RON
Rezultat net 22,7 K RON 23,4 K RON 24,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,05 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,11 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,70 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,20 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate68,6 K RON (8%)
Active circulante793,6 K RON (92%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri293,6 K RON
Creanțe477,0 K RON
Numerar23,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,52
Durata stocaj (zile) 56
Rotație creanțe (ori/an) 4,01
Durata încasare (zile) 91

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,6%
Marjă netă
1,3%
ROA
2,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 765,5 K RON 861,7 K RON 88,8%
2024 875,6 K RON 995,2 K RON 88,0%
2025 718,1 K RON 862,2 K RON 83,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,69 M RON 1,89 M RON 1,91 M RON ▲ 1,4%
Rezultat net 22,7 K RON 23,4 K RON 24,5 K RON ▲ 4,6%
Total active 861,7 K RON 995,2 K RON 862,2 K RON ▼ 13,4%
Capitaluri proprii 96,3 K RON 119,7 K RON 144,1 K RON ▲ 20,5%
Datorii totale 765,5 K RON 875,6 K RON 718,1 K RON ▼ 18,0%
Lichiditate curentă 1,13 1,04 1,11 ▲ 6,1%
Marjă netă (%) 1,34 1,24 1,28 ▲ 3,2%
Scor bonitate 57 65 65 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,05 M RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 83.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate