Publicitate

KATERO BUILDING GROUP SRL

CUI: 30243826 J2012001438128 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30243826
Cod înmatriculare J2012001438128
EUID ROONRC.J2012001438128
Data înmatriculării 2012-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, ARANY JÁNOS, 9, 1, 3

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: ARANY JÁNOS
Număr: 9
Etaj: 1
Apartament: 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 2.098 RON 113.489 RON −111.401 RON −111.391 RON 724.063 RON 564.469 RON 159.594 RON 203.610 RON 524.078 RON 113.635 RON 42.228 RON 0 RON 3.625 RON 0
2020 10.413 RON 11.326 RON 60.580 RON −49.566 RON −49.254 RON 914.999 RON 568.000 RON 346.999 RON 154.044 RON 764.580 RON 236.774 RON 108.237 RON 0 RON 3.625 RON 0
2021 0 RON 307.476 RON 259.451 RON 38.822 RON 48.025 RON 1.137.872 RON 433.108 RON 704.764 RON 192.866 RON 948.631 RON 303.728 RON 400.046 RON 0 RON 3.625 RON 0
2022 390.737 RON 422.203 RON 81.874 RON 330.060 RON 340.329 RON 1.649.429 RON 566.204 RON 1.083.225 RON 523.110 RON 1.129.944 RON 344.034 RON 737.860 RON 0 RON 3.625 RON 0
2023 0 RON 4.426 RON 48.191 RON −43.765 RON −43.765 RON 1.477.874 RON 537.441 RON 940.433 RON 479.344 RON 1.002.155 RON 345.982 RON 581.436 RON 0 RON 3.625 RON 0
2024 0 RON 749 RON 99.648 RON −98.899 RON −98.899 RON 1.311.405 RON 510.661 RON 800.744 RON 312.829 RON 1.002.201 RON 264.336 RON 531.824 RON 0 RON 3.625 RON 0
2025 0 RON 66.231 RON 95.600 RON −29.369 RON −29.369 RON 1.334.802 RON 484.737 RON 850.065 RON 284.223 RON 1.054.204 RON 330.265 RON 515.886 RON 0 RON 3.625 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

SC SMART STRATEGY ADMINISTRATION SRL
administrator
Reșed.: Cluj, România
Pagina administratorului
SUCIU ADRIAN NICOLAE
reprezentant al persoanei juridice
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (28)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 220 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.81) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−29.369 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−29,4 K RON
Total Active 2025
1,33 M RON
Scor Bonitate
48/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 48/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 10,4 K RON 0 RON 390,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 2,1 K RON 11,3 K RON 307,5 K RON 422,2 K RON 4,4 K RON 749 RON 66,2 K RON
Cheltuieli totale 113,5 K RON 60,6 K RON 259,5 K RON 81,9 K RON 48,2 K RON 99,6 K RON 95,6 K RON
Rezultat net −111,4 K RON −49,6 K RON 38,8 K RON 330,1 K RON −43,8 K RON −98,9 K RON −29,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 54,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,81 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,49 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,27 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate484,7 K RON (36.3%)
Active circulante850,1 K RON (63.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri330,3 K RON
Creanțe515,9 K RON
Numerar3,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 524,1 K RON 724,1 K RON 72,4%
2020 764,6 K RON 915,0 K RON 83,6%
2021 948,6 K RON 1,14 M RON 83,4%
2022 1,13 M RON 1,65 M RON 68,5%
2023 1,00 M RON 1,48 M RON 67,8%
2024 1,00 M RON 1,31 M RON 76,4%
2025 1,05 M RON 1,33 M RON 79,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

48
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 10,4 K RON 0 RON 390,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −111,4 K RON −49,6 K RON 38,8 K RON 330,1 K RON −43,8 K RON −98,9 K RON −29,4 K RON ▲ 70,3%
Total active 724,1 K RON 915,0 K RON 1,14 M RON 1,65 M RON 1,48 M RON 1,31 M RON 1,33 M RON ▲ 1,8%
Capitaluri proprii 203,6 K RON 154,0 K RON 192,9 K RON 523,1 K RON 479,3 K RON 312,8 K RON 284,2 K RON ▼ 9,1%
Datorii totale 524,1 K RON 764,6 K RON 948,6 K RON 1,13 M RON 1,00 M RON 1,00 M RON 1,05 M RON ▲ 5,2%
Lichiditate curentă 0,30 0,45 0,74 0,96 0,94 0,80 0,81 ▲ 0,9%
Marjă netă (%) -476,00 84,47
Scor bonitate 35 40 48 73 38 33 48 ▲ 45,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 54,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (48/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate